Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '14

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
629
 

Kefilsiz kredi nasıl alınır?

Kefilsiz kredi nasıl alınır?
 

kefilsiz kredi


Bankalara çeşitli sebeplerle nakit ihtiyacı için işimiz düşebilmektedir. Bunlar dışında kredi kartlarını kullanan insanlar olsun, maaşlarını bankalar sayesinde alan insanlar olsun bankalar hayatımızda önemli bir yerdedir. Eğer hayatımızda nakit paraya ihtiyacınız olmuş ise bankalardan kredi seçeneklerini başvurabiliyoruz. Kefilsiz kredi seçeneği de bankaların sunduğu bir kredi türüdür. Gelir belgesi olmayanlar için kefilsiz kredi büyük anlamda iş gören bir kredidir. Bankaların bazıları düzenli bir geliriniz olmadığı için ve kefiliniz olmaz ise size kredi vermeyebiliyor. İşte bu sebeple kefilsiz kredi imkânı sunan bankaların kredi seçeneklerini inceleyerek ihtiyacınızı giderebilir, kefil bulma derdi ve ihtiyacı olmadan kredi seçeneğine başvurabilirsiniz.

Kefilsiz kredi, düzenlenmiş ve önceden kararlaştırılmış bir kredi çekmede aranacak bir özellik değildir ancak acil bir ihtiyaç ve sıkışıklık durumunda, ani bir durumda ihtiyaç olunacak bir kredi türüdür. Elinize acil nakit geçmesi gerekebilir ve kefil bulma ile zaman harcayacak vaktiniz yoktur, işte bu durumlarda kefilsiz kredi can verici bir seçenektir. Bankaların eskiden yoğun bir şekilde kefil şartı ile kredi vermekte idi ancak artık günümüzde çoğu belirli şartlara da bağlı olsa kefilsiz kredi imkânı sunmaktadır. Bankaların bundaki amacı da aslında kendilerini garanti altına almaktı ama kefilsiz krediler ile de elbette ki kendilerini farklı yollarla yine garanti altına almaktadırlar. Örneğin konut kredisi çekecek iseniz kefil bulmanıza gerek yoktur ancak alacağınız evi bankaya ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde sizin borcu ödememeniz veya hayatınızı kaybetmeniz durumunda banka kendisini garantiye almış olacaktır.

Kefilsiz kredi almanın birçok yolu vardır. Banka ile direkt olarak yüz yüze şubeden görüşebilir, telefon ile iletişim kurabilir, SMS yolu ile başvuruda bulunabilir ve bankanın ilgili internet sayfasından başvuru formunu doldurabilirsiniz. Eğer banka tarafından olumlu ise zaten SMS ile gelen sonuçtan bunu anlayacaksınızdır. Eğer kefilsiz kredi almak istiyorsanız daha önce o banka ile çalışmış iseniz ödemelerinizi aksatmadan, düzenli olarak yapmış olmanız gerekmektedir. Başvurunuza bankalar oldukça hızlı bir şekilde geri dönüş yapacak olup, kefilsiz kredi imkânlarını sizlere göre sunacaklardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2377
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

Kafasına takılan her konuyu sonuna kadar araştırmaya üşenmeyen, bildiklerini, öğrendiklerini ve i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster