Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '18

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
94
 

Kehanet Üzerine

Kehanet Üzerine
 

Kehanet ilkçağlardan beri süregelen bir sanattır.
Sanattır diyorum çünkü kehanet yetenek gerektirir ve doğuştan gelir.
Kehanetin felsefesi kader (destiny) hakikatine dayanır.
Kadere inanmayan kehanete inanması saçmalıktır.
 
Kehanet farklı farklı şekillerde yapılabilir. Her ustanın farklı bir tarzı ve farklı bir yolu vardır. Bu bir örüntü okuma sanatıdır. Bu örüntü kimisi tarafından suya bakılarak, kimisi tarafından yüze ya da avuç içine bakılarak, kimisi içinse sesin duyulmasıyla gerçekleşebilir. Kimisi ise sayıları ve horoskopları(yıldızları) kullanır.
 
Ezoterik inançlar çeşitlidir. Fallar da öyle, bu yüzden kehanet her ustanın kendi yeteneğinden ve kendi zihninden kendi sembolleriyle damıttığı bir sanattır. Zihinsel, sezgisel bir işlemdir.
Ve kusursuz olması mümkün değildir. Her ressamın her müzisyenin kusurları vardır bu sanatın doğasıdır.Kehanette böyledir. Hataya açıktır yanılmalara açıktır. Kişisel bilinçaltının bir yansıması olduğu için parazit veriler her zaman olacaktır.
Kehanetleri ne yalanlamak ne de iman edercesine gerçek kabul etmek doğrudur. Durur dinlersin ve beklersin askıda kalır kafanda biryerlerde düşünür ve zihninde demlenmesini beklersin.
 
Kehanet kadere ait saklı bilginin alıcılığı (sezgi) olan zihinler aracılığıyla celbedilmesi esasına dayanır.
Bir örnekle somutlaştırmak gerekirse ,tabiri caizse ..Bu varlıktaki Data’dan bir tür veri aktarımıdır.Aktarım sırasnda da virüsler ve zararlı yazılımlar beraber gelir. Bu yüzden çoğu din tarafından sapkınlık ve günah olarak görülmüştür.
Bu veri aktarımları çeşitli fallar üzerinden bilinç sıçraması prensibiyle yapılır. Ya bir tasta su ya bir kahve fincanı ya da el falıyla aslında binbir tür yol vardır bu tamamen yeteneği olan kişinin kendi zihin tarzıyla direkt alakalıdır.
 
İçerisinde karmaşıklık yanlış bilgi ve de kişisel veriler barındırdığı için art niyetli insanlar tarafından kötü kullanıma müsait bir alandır.Kaygan zemindir.İstismara açıktır .Bilinçli ya da bilinçsiz yalancılık söz konusu olabilir dikkatli olunması gerekir. Ölçütün akıl olarak sabit tutulması elzemdir.
 
Dolandırıcıların, eğitimsiz cahil insanların bu işin içinde olması ya da şarlatanlık yapması bu kadim işlemin yanlışlığına kanıt değildir. Zihni berrak tutmak, sorgulayıcı olmak ve akıl çizgisinden sapmamak kaydıyla üzerine çalışılabilecek bir alandır.
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 351
Kayıt tarihi
: 20.03.18
 
 

 Sosyolog, Aile ve Evlilik Danışmanı, Pozitif Psikoterapi Danışmanı, Astrolog.     ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster