Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

GAZETECİ YAZAR ASLI MERCAN SARI

http://blog.milliyet.com.tr/aslisari

09 Haziran '19

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
197
 

Kekeler ve Nasa

Esasında müzik piyasasında çok yakından tanıdığımız başarılı iki isim işte bu diyebileceğiniz güzel bir çıkışa imza attılar. Yakında bütün platformlarda sizlere emanet edecekleri “NASA” İsimli parça yaza damgasını vuracak!

Geniş hayran kitlesi olan İki güzel insan müzik piyasasını sallayacak. Ben kendilerini çok hoş meziyetlerinden ötürü yıllar öncesinden tanıyorum. İki arkadaş bu işin sahne tozunu yutup, bütün dolu bilgi birikimi ile yol alanlardan.

KAAN ÇELİK VE ALPTUĞ ÖZDEMİR

Kekeler, 2 sıra arkadaşı Kaan Çelik ve Alptuğ Özdemir'in Kumburgaz Anadolu otelcilik ve turizm ml.'den günümüze uzanan kankalık bağı aslında.

Birçok şeyi birlikte tecrübe ettik ve edindiğimiz sonuçlarla güçlerimizi birleştirip piyasaya adım atıyoruz diyorlar.

Peki, neden kekeler?

Çünkü biz birbirimize keke diye hitap ederiz, proje öncesi düşünürken, hikâyemiz organik şekilde karşı tarafa ulaşsın istedik ve adımız Kekeler olsun dedik. Kekeler sıfırdan bir oluşum değil aslında bahsettiğimiz tecrübeler Kaan Çelik'in pop müzik adına yaptıkları ve Alptuğ Özdemir'in metal müzik ile yaptıklarını kapsıyor. Bunun içerisinde sayısız konser, canlı yayın tecrübesi ve müzik sektörü adına aklınıza gelebilecek her şey var. Kekeler Projesi’nin bir başka önemli kolu dostumuz Hasan Öztürk. Kendisinin klipte ve Prodüksiyon’da çok emeği geçti.

Aslında o bir mimar ve restoran sektörüyle uğraşıyor, fakat biz onu prodüktörlük işine soktuk. Yanımızda olduğu için kendisine teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandılar.

“NASA”

Parçamızın ismi NASA, kekeler olarak birlikte yaptığımız beyin fırtınaları sonucu parçamızı yazdık ve kaydettik. Parçamızın mix ve mastering işlemlerini Can Volkan gerçekleştirdi.

Klibimizi dostumuz ve hali hazırda birçok önemli klibe imza atmış  Buğra Karaçamve ekibi çekti. Birçok sürpriz sizleri bekliyor. Bunlardan en önemlileri klipte yer alarak bize destek veren dostumuz CZN Burak ve New Jersey, Amerika'dan bize klipte yaptığı after effect çalışmalarıyla yardımcı olan Vincent Chiaino.

Kekeler “NASA” ile güzel giden kariyer basamaklarına bir başarı daha ekleyecek.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 223
Kayıt tarihi
: 20.11.17
 
 

Bundan yaklaşık on yıl önce kaleme, kağıda, satırlara  gürültüsüz bir şekilde haykırmaya başladım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster