Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2510
 

Kemal Öztürk. Başbakanlık Basın Danışmanı. Sürpriizzz !!!

Kemal Öztürk. Başbakanlık Basın Danışmanı. Sürpriizzz !!!
 

Kemal Öztürk. TC Başbakanlık Basın Danışmanı


Merak bu ya, adını duyar duymaz başladım araştırmaya. Neler yok ki özgeçmişinde ! Sürprizlere genelde şaşırılır. Şaşırmadım desem yalan olur. Ama şaşırdığım, bu denli pervasızlığa ! İşte şimdi herkes yazacak, kızacak , içinden küfredecek ama meşhur lâftır, "İmam bildiğini okuyacak."

Ağrı'da görevden uzaklaştırılan eski Belediye Başkanı Zeki Öztürk'ün kardeşi. Bir dönem , İran devrimi yanlısı 'Girişim' dergisinde, laiklik karşıtı ve Atatürk'e hakaret eden yazılar yazar.

'İlk Meclis' belgeselini yapar , ancak RTÜK tarafından yasaklanır. Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e hakaretten hapis cezası alan, cezası ertelenen Öztürk, hakkındaki mahkumiyet kararı nedeniyle sarı basın kartı da alamaz (!)

Tüm bunlara rağmen , Bülent Arınç'ın TBMM başkanlığı döneminde , iletişim danışmanlığını yapar.
1995 te muhabir olarak Yeni Şafak Gazetesinde lâiklik karşıtı yazılar yazmaya devam eder. 1996 da da Kanal-7 de göreve başlar (!) Yasaklanan 'İlk Meclis' belgeselini bu kanaldayken hayata geçirir.

Kemal Öztürk kendi ifadesiyle, TBMM Başkanlığı yaptığı dönemlerde Bülent Arınç'ın , konuşma metinlerini hazırladığını beyan eder. O zaman aklımıza hemen büyük tepki çeken şu konuşma geliyor. "Türkiye'de laiklik artık tartışmaya açılmalı" . Hal böyle ise Başbakan'ın vay haline !

Daha sonra AKP Basın Bürosun'da görev alır. Nükte Yayınları’ndan 1994 yılında çıkan ve Mir Mahmut Rıza mahlasıyla yazdığı “Bir Garip Oğlanın Hikâyesi” kitabı mahkeme kararıyla toplatıldı. Bu kitap yüzünden de bir yıl hapis cezasına çarptırılır.(!)

Kemal Öztürk toplatılan kitabında kahramanların ağzından neler yazmış ;

“Devlet kimdir? Helvadan yapılmış puttur.”

- “En sonunda beni bir numaralı terörist yapacak bu pez...nkler, bütün laikleri bir bir şişe geçirecem, ondan sonra anlayacaklar laikliğin faziletlerini. Elin o...pusu bile kalkıp ‘Ben laikim, namusumla çalışıyorum, kimse karışamaz’ demeye başladı. Ula ben böyle laikliğin...”

- “Bak bizim sahte Müslümanlar nasıl bölücülük yapıyorlar. Ben bu yüzden bu adamları sallandıralım diyorum. Ayrıcalık yapanın dinde de katli vaciptir çünkü. Ama dinleyen yok!”

- “Herkes, sineğin şıraya yapıştığı gibi laikliğe sarılır ama kimse onun gerçekte ne anlama geldiğini bilmez. Ne kadar da utanmazlar. Rahmetlinin (Atatürk’ü kastediyor) mirasına sahip çıkan mendeburların hiçbiri, laikliğin ne anlama geldiğini ve nereden geldiğini bilmezler.”

- “Eskiden Türkler’in yetiştirdiği ‘marimus öküzü’nün sol arka bacağının uyluk yeri ile işkembesinin ayrıldığı yerde bir et parçası bulunur. İşte tam buraya ‘laik’ denir. Vee bugün kullandığımız kelimenin de aslı buradan gelmektedir.”

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın yeni basın danışmanı vatana millet'e hayırlı, uğurlu olsun.


Kaynak: Vatan Gazetesi, nethaber.com, ensonhaber.com

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

tencere yuvarlandi kapagini buldu, en guzeli galiba...

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 09.01.2009 14:53
Cevap :
Geldi geldi canım arkadaşım. "Tencere yuvarlanmış ,kapağını bulmuş". Aklına sağlık. Çok yakıştı :)))))) Sevgiler,selamlar..  09.01.2009 18:23
 

Hayırlı ve de uğurlu olsun TC. Cumhuriyeti Başbakanının yeni basın danışmanı TC' ye. Başbakana da bu yakışır zaten.

Ayrıntıda gezinmek 
 08.01.2009 22:14
Cevap :
Aynen değerli arkadaşım aynen.. YAKIŞIR ! Sevgilerimle.  09.01.2009 15:40
 

Aynı saatlerde aynı haberi işlemişiz.)) Ne kadar duyarlıyz. Saygılar...

izmirli doksanyedi 
 08.01.2009 17:45
Cevap :
Evet değerli Yazarım:))) Aklın yolu bir. İnanıyorum ki aynı saatlerde daha yüzlerce insan konuya tepki vermiştir. Sizin de benim de elimize sağlık:)) Teşekkürlerimle.  09.01.2009 15:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1308
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster