Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Malatya doğumluyum... Makine fakültesi mezunyum...

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Görünen köy

Öncelikle yaklaşık üç yıldan sonra yazılarını bur da görmek sevindirici bir durum..Yazı konusuna gelince;Üretmeyen toplum koyun sürüsü gibi sevk ve idare edilmeye mahkumdur.Üretim başta sanayide,Tarımda,Teknolojide ve fikir ile düşünce zemininde yok ise Milletin ve Devletlerin geleceği tehlikededir.Bugün somalide olduğu gibi. Üretmeyen yada üretimini büyük sermaye güçlerine teslim eden milletler somalinin sosyal ekonomik gelişimini tarihsel zeminde iyi irdemeli..dünyada buna benzer durumda yol alan onlarca ülke var. İş ve işçi verimini yok etmek ucuz insan gücünü yaratmak için, Mesleki ve Teknik Eğitim yok edildi.Tarım kırsalda bitti.sanayiye yönelik tarım ruhen ve bedenen sağlıksız bir toplum oluşturdu...Bildiğin üzere ilçemizin her karış toprağı üretime yönelik işletirken bugun toprakların büyük kısmı sahipsiz ve terkedilmiş durumda.Bu doğrultudaki yazı ve düşüncelerin devamı beklerim..

06 Eylül 2012 10:22
Samanlık kalsaydı, Seyran olurdu !

saygı değer yazar;insanların mevcut ilişkilerini çok güzel izah etmişsin.Samanda kalmadı samanlıkta..eski sevgilerin tekrar varlığını devam etmesi için Tarım bakanlığı samanında samanlığında geliştirmesi amacıyla proje üretiğini sağlam kaynaktan duyum aldım.:))..maddeleşen bir toplumun bir gün saadete gelerek,öz benliğine, maneviyatına döneceğine dair umudum tamdır.saygılarımla.

14 Mart 2012 11:47
Kimse benim Kadınlar Günü'mü kutlamasın!

Güçlü bir ülkenin geleceği sağlıklı ve mutlu bir ailenin bireyleri olan kadın ve çocuktan geçer.Bu zeminde geleceğine yatırım yapmayan toplumlar yarını karanlıktır.Konu ile ilgili bir dergide yayınlamış ve bloğda da yer vermiş olduğum kadın ve çocuk yazısı tamda bu konu ile ilgili...

13 Mart 2012 12:00
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 2510
Kayıt tarihi
: 30.03.09
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster