Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Çok sevdiğim askerlik mesleğinden 25 yıllık hizmet sonrası 2007 yılında kendi isteğimle emekliye ayrıldım. 2008 Temmuzundan beri İzmir'de özel bir şirkette çalışıyorum. Yaklaşık 3 yıldır uzak kaldığım blog yazılarıma arkadaşlarımın teşvikiyle tekrar başlama kararı aldım. Evliyim, 22 yaşında bir oğlum var. Kitap oku..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Kızıma

Öncelikle duygularını bu kadar güzel ifade edebilmene hayran kaldığımı bilmelisin. Yazının bazı yerlerinde içim burkuldu, yüreğim kabardı, taştım...Beraber çalıştığımız dönemlerde de söylerdim hep; yüreği senin kadar temiz, insan sevgisiyle dolu ve çevresindeki herşeye duyarlı çok az insan tanıdım, hatta tanımadım desem yeri. Kızın ve ailen çok şanslı. "Görgülü kuşlar, gördüğünü işler.". Öykü annesinden ne görürse onları kendine düstur edinecek..Şimdiden şans ona gülmüş zaten. Allah onu ve tüm evlatları kötülüklerden korusun. Eline,emeğine,yüreğine sağlık. Gözlerinden öpüyorum..

28 Temmuz 2012 08:35
Bu bebek yaşamalı!..

Saygıdeğer Hüseyin Bey; Güncel bir konuya duygulu bir şekilde yaklaşarak doğru bildiğinizi ifade etmeye çalışmışsınız.Kutlarım.Bence de bu bebek yaşamalı.Bu olayda sizin yazınızda da belirttiğiniz gibi sıralı olarak birçok kusurlu sayılabilir.Tek kusuru olmayan o masum bebecik ve şu an cezanın O'na kesilip kesilmemesi tartışılıyor.Tartışacak bunca çok şey varken "bebek yaşasın mı" sorusu hiç konuşulmamalı bence. Şunları tartışabiliriz ama:Nüfus artış hızımız almış başını giderken,işsizlik,yoksulluk ülkenin yakasını bırakmazken sen daha resmi nikah kıymayı beceremediğin kadınla neden üç çocuk yaparsın? TV.lerde takip ettim.Adam doğmamış yavrusunu yoketmeye niyetli ama teşvik etmek için onlarca makam,şirket kuruluş devreye girip teşvikler yağdırdı.Yani kötülük herzaman ki gibi ülkemizde prim yaptı.Burada devlet devreye girmeli ve"sen bu bebeğe bakmaya kafa olarak yeterli değilsin.artık bu bebek reşit oluncaya kadar devletin sorumluluğundadır"diyebilmeliydi.

18 Ocak 2008 09:12
Hepimiz mehmetçiğiz!!!

Vatan Sevgisi'nin sınırı olmadığı gibi vatana hizmet etmenin de şekli ve derecesi yoktur.Azda olsa çokta olsa birşeyler yapmak gerek.Sen vatanımızda gelişen olaylara duyarlılığını bu şiirinde çok güzel işlemişsin.Yeni yazılarını bekliyoruz yavrum.Ellerin dert görmesin.

18 Aralık 2007 16:41
 
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1595
Kayıt tarihi
: 17.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster