Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '09

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
4020
 

Kemer'de neler oluyor?

Kemer'de neler oluyor?
 

Eller havaya derken dikkat edin


Ben bir Antalya'lı olarak üstüne bir de doktor olarak yazıyorum. Benim çocukluğumun Kemer'i bir köydü. Portakal ağaçları ile bezenmiş, kafanızı kaldırdığınızda yükselen tepelerde çam ağaçları, deniz kenarında tahta sandalyeli kahveler. Denize girmek bedava idi. Bir tek hatırladığım Kemer plajından baktığınızda koy içinde karşıda gördüğünüz Fransız Tatil köyü olara bilinen yerdi. Halk arasında çıplaklar kampı denirdi. Belki Kemer'in kaderi o zaman çizilmişti.
Turizm furyası başlayınca önce güzelim plajlar kumsallar tutuldu. Bir kısmı beach club bir kısmı otel oldu. Kumsallar dolunca güzelim portakal bahçeleri birer birer beton bloklar haline geldi. Köy olan kemer ilçe oldu. Kemer içinde de erkalmayınca bütün çevresi kıyılar tatil köyü doldu. Tamam çok güzel turizm ülkemizin bacasız fabrikası en büyük gelir kaynağımız. Ama her işin bir planı programı olmalı.
Bir ara bir pansiyonda ve retoranda çalışmıştım. Tuist kızlara takılmıyoruz diy adımız homoseksüele çıkmıştı. Durum öyle bir hal aldıki zamanla tutan tuttuğunu götürü oldu. Evlendikten sonra da ilk tatilimi Kemer'de yapmak istemiştik. Eşime tek başına yürürken yada beraber yürürken atılan rusca italyanca ingilizce almanca laflardan sonra hele birde bizi yabancı zannettikleri için sarf ettikleri abuk türkçe laflardan sonra Kemer'i kafamda silmiştim.

Seks öyle alıp yürüdüki Kemer'de bir gün bu olayın patlak vereceği belli idi. Bu da buzdağının görünmeyen yüzüdür. Görümeyen kısmı ne kadar büyük orasını siz düşünün. Bunu kesinlikle dini temellere bağlamıyorum. Ama insan biraz da eşine sadık olmalı, hadi sadık değilsin bari önlem almalı . Hayat bu kadar ucuz olmamalı. Sadece evliler için değil bekarlar içinde şaşkınım. İnsan kaç kere sever bunu tartışmak isterim. Sevmeden birlikte olmak bana çok insanca bir duygu gibi gelmiyor.

Burada en suçsuz kişiler hiç bir şey yapmadıkları halde eşleri yüzünden hastalık kapandır sanırım. Bu haberleri bir şekilde engelleyeceklerdir çünkü bu haberlerin artması turizme büyük zarar verecekti en azından Kemer için.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynen beyefendi. Aynen... Ne gelir elden ? O ilden bu ilden aldılar rey için yerleştirdiler. O TV de - buTV de turist kadınları sergilediler, ipi koparan geldi. Büyükşehirin taşı toprağı altındır dediler yine geldiler. Gelen gelsin lafım yokda, gelirken kimileri hırsızlığı, arsızlığı, yobazlığı, namussuzluğu da getirdi. Bunların arasında Antalya lı da olamaz mı derlerse, bu saydıklarımın dini, dili ,ırkı, ili olmaz. Eskiden neydi güzel Antalyam, şimdi ne oldu... Sonumuz hayır olsun beyefendi.. Saygılar...

Erhan Türk 
 08.01.2009 0:52
 

Elinize emeğinize sağlık lakin kemere bu hale getiren en büyük suçu, büyük şehirleri mahveden Medyadır. Türkiye'mi doğu batı ayırmam. Lakin Medya öyle bir reklam yaptı ki, öyle pozlar sergiledi ki, bende kendi kendime, köyde yaşayan birisi olsam çıkıp buralara gelirmiyim diye sormak durumunda kaldım. Kısaca Empati yaptım. Düşünün, doğuda batıda, anadoluda köyde yaşayan erkek vatandaşlarımızı. MEdya Antalya' da ki Tanga giymiş bayanları sergiliyor, marmariste yine aynı manzara güzel turist kızlar. Bu insanlar sizce ne der ? Orada hayat var kardeşim, bizim burada ki de hayat demez mi ? İşte Güzelim Antalya böyle böyle bu hallere geldi. Ben tek suçluyu Medya olarak görüyorum. Kışın bile 2-3 turistin denize girmesini, Antalya da insanlar denizden çıkmıyor diye aktardılar. Antalya lı iseniz bilirsiniz, Cuma namazına gidince İş yerleri kapılarını kapatmazdı. Ama şimdi nerde ? Kimse kimseyi tanımaz. Seks ise heryerde. Memlekette bu abazalık olduktan sonra bitmezde. Saygılarımla...

Erhan Türk 
 07.01.2009 4:06
Cevap :
Valla dostum sizde haklısınız Antalya, Antalya'lıktan çıkmış ne Antalya'lı kalmış nede Kemerde Kemer'li kalmış. Uzun yıllar Antalya dışında idim memleket özlemi ile Antalya ya taşıdım işimi o nedenle devletten bile istifa ettim ama öyle br hayalkırıklığı yaşadımki anlatamam. Bırakın Türkiye içinden göç almayı yabancılar doldurmuşAntalyayı.  07.01.2009 9:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 905
Kayıt tarihi
: 19.11.08
 
 

Bir blog oluşturmamın en büyük nedeni ülkemiz ya da dünyadaki bir çok olayda yapılan yorumlarla hemf..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster