Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
252
 

Kendi kendime masallar - Benim masallarım uyku için değil, inanmak için anlatılırlar

Kendi kendime masallar - Benim masallarım uyku için değil, inanmak için anlatılırlar
 

İnternet


Masallar iki türlüdür. Uyku için olanlar, inanmak için anlatılanlar. Benim masallarım; inanmak için anlatılanlardan. Benim masallarım; kurgulanan, sahte hayatların inadına anlatılan masallardan. Benim masallarım; bazen kayıp, dipsiz ormanlarda bir yoldur kendime. Bazen bir sonsuzluktur, beklenen Leyla’larda. Benim masallarım; bir nefes alıştır, kaçıştır, ulaşılmak istenen mutlu sondur inanmak istemeyen dimağlara.

Benim masallarım; hep deniz kıyısında minik bir kasabada geçer. Sokak lambalarının olmadığı, yıldızların aydınlattığı ve içinde dere şırıltısı olan bir kasabada.

O kasabanın sokaklarında pembe yanaklı çocuklar oynar. Onlar her gün sevgiyle bacaklarıma sarılırlar. Eğilir sarılırım onlara… Öperim yanaklarından, hepsi cebimdeki şekerlere saldırırlar…

Akşamları annelerinin alınlarını öperek, papatya kokulu derin uykulardaki, rüyalarına yolcu ettiği, mutlu çocuklar. Rüyalarında gülümseyen çocuklar. Anne, babaların üzerlerini örtüp, öptüğü, yarını merakla ve istekle bekleyen çocuklar.

O kasaba da herkes her sabah gülümseyerek uyanır. O kasaba da hiç şikayet etmeden, yorulmadan, geleceği düşünmeden, hırstan uzak insanlar yaşar. Her sabah uyandıklarında geleceğe uzandıklarının farkında olanlar. Orada hiç kimsenin bozamadığı bir melodi çalar.

Her gece yıldızlardan gelen ışıklar, her evde sabaha kadar usulca dolaşarak, insanlardaki yorgunluğu, kederi, hüznü, alıp uzayın boşluğuna taşırlar.

Ve beklenen her sürpriz, bütün mucizeler, her gün ve her gün tam yerinde, tam zamanında gerçekleşirler. Her sabah güneşin ışıklarıyla mutluluklar, toz tanecikleri halinde, kimseyi atlamadan, insanlara yapışıp kalırlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin masallarınızda yaşamama izin verir misiniz?Ben yaşıtlarıma,ama genellikle daha küçüklere masallar anlatarak büyüdüm,ama inanmadım nedense.Siz söyleyince; gerçek olabileceğine inanmak istedim.Varmı elinizde şöyle bana uygun bir masal?Bilmek isterim.Sevgiyle...

Berna AYTAC 
 04.06.2012 0:01
Cevap :
Benim bütün masallarımda küçük kızlar vardır ki. Dikkat et. Sarılırım, şekerler veririm, öperim onları, oynarım ben onlarla... Belki biri sensindir. Olabilir::))   04.06.2012 16:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1544
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 574
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster