Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '11

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
306
 

Kendi kendine

Kendi kendine
 

Her türlü inanca saygı duyarım. Hristiyan da olabilir, Musevi de. Ama inançsızlığı anlamam mümkün değil. Hiç bir şeye inanmıyorsanız bile sadece açıklayamadığınız şeyler yüzünden inanmak zorundasınızdır. Materyalist düşüncenin baskın olan kişiler evrende her şeyin kendi kendine oluştuğunu savunurlar. Yani binlerce tür bitki, hayvan kendi kendine böylesine mükemmel bir ekolojik denge kurmuş. Küçücük bir karıncanın mini mini bedeninde iç organlar yer bulabilmiş, yön duygusu oluşabilmiş. Bir yumurta ve spermler muhteşem insanı oluşturmuş. Nasıl kendi kendine mi? Güldürmeyin beni. Tüp bebek yapar gibi döllenmiş yumurtayı anne rahmine yerleştirmeyin de hadi insan olsun bakalım! Biz anneler daha iyi biliriz. Karnımızdaki bebecik idrarını içimize yapar, ama biz zehirlenmeyiz. Bizim idrarımızla dışarı atılır. Yediklerimizle beslenir, can bulur. Tesadüf bunun neresinde dostlar? Gökyüzündeki bu ahenk, gece ve gündüz, iklimler hepsi kendi kendine mi oluştu? 

Kuş gribi dediler, tavukları katlettik. Keneyle beslenen tavuklar azalınca kene hortladı. Doğanın dengesini, o mükemmel düzeni bozarsak doğa karşılığını vermekte gecikmez bize. 

Yoksa Darwinci takılan, atasının maymun olduğuna inanalar da mı var hala? Buna yorumda bile bulunmuyorum. Bükemediğin eli öpeceksin. Nedenini, nasılını açıklayamadığın şeye de inanmak zorundasın. Aksini ispat edebilen olamadığına göre Tanrıyı bu kadar sorgulamak, bu düşmanlık neden? 

Ben modern, Atatürkçü bir insanım.Sonuna kadar laikliğin savunucusuyum. Ama bu yapım, Allah'a inanmama, güvenmeme ve sevmeme asla engel olamaz. Olmamamalı da.... Korkmayın Allah inancından kimseye zarar gelmez. Bu ülkenin Atatürkçü aynı zamanda Allah kitap tanıyan bir nesile ihtiyacı var. Ve sakın unutmayın: Hiç birşey kendi kendine, nedensiz ve bu kadar mükemmel olamaz. Kimse de yapamaz. Tanrı'dan başka... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 422
Kayıt tarihi
: 25.12.10
 
 

Her şeyin anlamsızlaştığı, çarpıklaştığı günleri dehşetle izliyorum. Çocuklarımın geleceği  için ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster