Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
348
 

Kendi yarışmam

Kendi yarışmam
 

Kendimi ölçmek istiyorum


Her dönem her kez bir yarış halindedir. Bu duygularınızla yarışma, bilgilerinizle, kişilerle, kişiliklerle ya da kendinizle yaptığınız bir yarışma olabilir. Bugün farklı bir deneyiş yapmak istiyorum ve kendi yarışımı başlatıyorum. Bu bloğa yaklaşık 1 yıldır yazıyorum. Okunmak, sayfamın ziyaret edilmesi süper güzel bir şey. Herkeze teşekkkürler. Lakin kendimi aşmak, çok daha fazlasını nasıl yapabilirim. nasıl daha fazla okunabilirim diye kendimle bir yarışa girdim. Yarışımın temel kuralı, yazdığım her bir yazıdaki HİT sayısı 100 geçmediği sürece yazmayacağım, bir sonraki konularım daha çok gezdiğim ve gördüğüm yerler ve şehirleri tanıtmakla geçecek. Duygusal bir insan olduğum için yeri gelince duygusal anlamda aktaracağım hikayelerim olacak elbette. Kendimi ölçmek istiyorum. Çünkü her yeni bir şeyin başlangıcı kişinin kendisini bir önceki durumuyla kıyaslaması ile olur. Düşünsenize, her an aynı motta aynı şeyleri yazıyorsam ve sayısal sonuçlarım düşükse ne size kattığım bir şey var demektir, ne de benim sizden kazandığım bir şey. Teşvik her zaman her konuda geçerli olan en önemli olumluluk psikolojisinin kaynağıdır. Kendimi geliştirirsem ve bu Blog sayesinde, raporlarımı gözlemleyip sarfettiğim bu gücümü doğru kullandığımı bilebilirsem kesinlikle tatmin olacağım. düşünsenize, yazdığınız bir yazı 100 kişi tarafından okunsun, kendimden kattığım anlamlı ya da anlamsız sözcük öbeklerimi, önemseyen 100 kişi var demektir. Ben onların hepsiyle tanışıyorum, onlarla bir nevi sessiz bir dostluğu paylaşıyorum ya da cesaretli olan yorum yapan kişilerle de tanışma fırsatım oluyor. Bu sahip olunamayacak kadar güzel bir alan geliştirme stratejisidir. Etrafımda beni okuyan izleyen kişilerin olduğunu bilerek, daha da çoşkulu, güzel, içten, samimi ve sıcak bir sohbetin paylaşımını yaşayacağım demektir. 

İlk sohbet konumsa "Organ bağışı". Bugün tüm organlarımı bağışladım. Yeğenim Afyonda organ bağışı korrdinatörlüğünü yapan yüksek bir hemşire. Bir an olsun ne yapıyorum diye fazlasını düşünmeden, bana kendisi bile teklif etmeden ona organlarımı bağışlamak istediğimi söyledim. Şu an yazdıklarımla, çok süper olmasada bilgilerimden faydalanılıyor değil mi! neden ilerde kullanamayacağım bir aşamada vücudumdaki organlarla farklı insanları yaşatmayayım. Bundan daha güzel ne olabilir. Yaratılmış bir cana, kendi parçanızla hayat veriyorsunuz. İşin sevabını es geçiyorum, yaşamıma anlam katıyorum bu harika bir şey. Yaşamı sizin verdiklerinizle anlamlı kılacak yeni yaşantıları düşünün, bence ölümsüzlüğün tadılabileceği en güzel şeylerden biri. Sevgili Blog okurları, yazarları, yayınlayanları... sayamadığım nice kişilere sesleniyorum, bugün bir hayatı kurtarmak, sadece sizin elinizde. Sonsuzluğu tatmak istiyorsanız en güzel olan şeyi yaparak bunu tadın, organlarınızla yeni yaşamlar kazandırın. Haydi ruhumuzu ölümsüzleştirmeye ne dersiniz? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

seninle sohbet ettim,tanıştık.memnun kaldım...hedefin güzel...ayrıca çok güzel bir resim koymuşsun..zaten resim dikkatimi çekmişti..kolay gelsin

İbrahim ARSLAN 
 28.07.2011 12:34
 

Her zamanki gibi olağanüstüsünüz.

srhnsrt 
 26.07.2011 12:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 727
Kayıt tarihi
: 09.06.10
 
 

Dünü yaşamış yarını ise umutla yaşamaya devam etmek isteyen bir gönül dostuyum. Her söznüzle, her..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster