Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
991
 

Kendimi Azat ettim...

Kendimi Azat ettim...
 

......Yolların bilinmezliğine,içindeki savaşlara,tüm gidişlerin belirsizliğine rağmen,kendine rağmen gitmeli, gidebilmeli bazen........


İçime döndüm seni buldum yeniden orada.

Gözlerinin rengine sığındım, ruhuna sığındım, baharına, kışına sığındım. Belki de sığınmak başlı başına yanlıştı. Kalbimin ritmine nefesime denktin ya hayatım sensin sandım.

Sanı…                      

Tüm sanılarımın içinde midem de uçuşan kelebeklerde sendin, gökyüzünden yağan kar da. Bir kelimenin ucuna tutuşturup yüreğimi savurdun gittin.

Ne bir çift gözde gördüm sonra mı ne de sensizliğe çare avuç içlerimin sıcaklığında.

Dokunamadı kimse savurup attığın kelimelerime, uçuştu durdu içimde. İçinden bildim seni, gözlerinden, gülümsemenden ve içimden yaşadım iki kişilik tek bedenimde.

Gittiğin yollarına sessiz küfürler savurdum içimden. Geçmediğin yollarda ayak izlerini taşıdım yanımda. Gözlerinin değmediği yerlere değdirdim gözlerini, seni hep içimde taşıdım.

Çok uzak bir kentin, çok yakın sızısıyla taşıdım yükümü, içimde bahar, dışımda yaprak kıpırdamaz halde. Duyuramadım sesimi, duymadın.

Yüreğimin atışlarında ruhumda anlık açtığın yaraların birikintisi kaldı içimde akıtamadım dışıma seni. Kaldın, kaldıkça büyüdün.

Özlemek can acıtıyor, çözümsüzlükte kıvranırken kahkahan çınlıyor kulaklarımda. Kulaklarımı azat ediyorum… Bakışların düşüyor gözlerime, gözlerimi azat ediyorum, dokunduğun bıraktığın her bir anın her bir halini önüme seriyor hafızam. Senden kurtuluş yok anlıyorum artık bunu. Kendimi azat ediyorum, sensizken çırpınışlarında sıkışıp kaldığı kenar köşelerden çıkamasın bıraksın gitsin artık….

 

http://www.youtube.com/watch?v=Fb-o5qiK4o8

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dönüp dolaşıp başladığımız yere dönmek gibi, belki defalarca.. yabancısı olduğum bir duygu değil.. satırların bıraktığım gibi, yine aynı tatda, aynı hüzünde ve derinlikte, sevgi dolu Özge'cim. Sevgilerimi gönderiyorum sana.

Mor Okyanus 
 02.03.2013 18:26
Cevap :
Giden de, kalan da, gidemeyen de, dönende herkesin hepimizin eteğindeki taşları dökme hali yazmak okyanusum,hoşgeldin...  03.03.2013 23:13
 

hem bilmiyor ki..sevgiliden ayrılmakla da kurtulunmuyor..benim güzel dağçiçeğim..atsineği geldi aklıma ve güzel güzel küfürler..öpüyorum kalbinden arkadaşım..

mis-tress 
 31.01.2013 20:29
Cevap :
Bazen çok uzuyor terk ediş,gidiyor da giden kalandan gitmeyi başaramıyor ya da kalan gönderemiyorum işte... Karmaşık imbatım, öpüyorum bende dost yüreğinden...  01.02.2013 13:08
 

Nekadar özgür olmak istesede kadın sığındığı bir yürek, bir çift göz, bir ruhunun izdüşümü, bir rüzgarına güneşine sığınmak, bir sıcaklığına, bir varlığına sığınmak istiyor ama o sığındığınında sen gibi kendin gibi sevsin aynı şeyleri hissetsin yaşasın yaşatsın istiyor...sığınmak isterken hiçbiryere sığamıyorsun ömrünce...böyle birini ya hiç bulamıyorsun ya buluyorsun ama bulduğunu zannettiğin kişi olmuyor çekip gidiyor ya da tam aradığını bulduğunda o kişiye çok çok geç kalmış oluyorsun bir ömür kadar...Bir ömür yetmezki.... http://www.youtube.com/watch?v=ZfWinAbYFn8

ümitümit 
 31.01.2013 13:37
Cevap :
Kadının ruhunda vardır sahiplenilme dürtüsü, başımızı alıp bir başına yaşarken bile sığınılacak birini isteriz, sanarız, inanırız ama olmaz kendi içimize sığmazken dünyaya sığmayı bekleriz ki yine yanılırız, zannetmekle geçer gider ömürlerimiz...Sağol ümidim katkına ve şarkına...  31.01.2013 16:54
 

Aynaya bakar gibiyim sana baktığımda...dönüp dolaşıp cinayet yerine gelen bir katil aşk...güzel bak kendine e mi..sevgimle

hüzünkakan 
 31.01.2013 13:21
Cevap :
Dönüp dönüp vuruyoruz içimizde kalan son can havliyle...Aynalar yalan söylemez hüznüm, var ol....  31.01.2013 16:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 127
Toplam yorum
: 448
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 778
Kayıt tarihi
: 22.09.07
 
 

Sıcağıyla bilinen memleketimde bir kış gününde geldim dünyaya. Bütün tezatlıklar hayatımda farklı r..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster