Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '09

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
961
 

Kendinden ayrı düşmek.

Kendinden ayrı düşmek.
 

Arayış...


Herkesten ayrı düşersin bir gün, ailenden, dostundan, sevgilinden, arkadaşından, yarınından, bugününden, yıllarından…..

Kendinden ayrı düşmek en kabullenilmez olanıdır. Kendini kaybetmişsindir. Ararsın, içine sorarsan, sağa bakarsın yoksun, sola bakarsın yoksun.

Her yerde ararsın kendini, kaybedilmişliğini ararsın. Kendini kendinden başkası bulamaz ki. Nasıl kaybettiğini bilsen, ah bir bilsen gittiğin, saklandığın yeri ne yapıp edip geri getireceksindir kendini.

Kendinden ayrı düşmek!

Bir vuslat anı kurarsın hafızanda, geleceğin anı düşlersin kendinle buluşmanı resmedersin zihninde. Hiçbir kayıp bu kadar yakmaz canını. Sen sensiz kalmışsındır. Seni sen yapan her şeyi de alıp gitmiştir. Sensizliğine yakarsın sigaranı, sensizliğine kaldırırsın kadehini.

Sensizliğe ağlarsın, şarkılar söyler, şiirler okursun. Okyanuslar mı aşmıştır, yoksa yanı başında mı beklemektedir bilmezsin. Ne zaman sensiz kaldın, ne zaman seni yitirdin hatırlamazsın. Ne ara oldu bütün bunlar? Kendini kendinden ayrı düşürecek bir dolu hatalar zinciri. Ah bir bilsen, bilebilsen, dönüşü beklerken, çare ararken kendi kaybına, sabrına yoldaş olacak bildiklerin. Ama bilmezsin ki! Kendinden ayrı düşeceğini anlamadın ki! Ayrılık sancısı önceden haber verirken, kıvrandırırken seni acılar içinde, hiç gitmeyecek, ayrı düşmeyecek sandığın kendin yolunu çizmiş, seni sensiz bırakmaya and içmiştir.

Kendini nerede arar insan?

Bilmediğin bir gideni, hiç yaşamadığın bir kaybı yaşarken, yeni tanıştığın kendinden ayrı düşmüş kendinle ne yapacağını kestiremeden, sezemeden olacakları, anlayamadan, içinde dolmayacağını bildiğin, asla yerine başka bir şey yerleştiremeyeceğin kendinin kaybına nasıl dayanırsın.

Çaresizliğinle ilk tanışmandır bu! Her düştüğünü zannettiğinde çaresizliğe, yanıldığını ilk anlamandır. Böylesi bir çaresizlik yoktur çünkü. İçin boşalmış bakarsın öylece çaresizliğine.

Çağırmasını biliyorsun kendini, nasıl geri getireceğini biliyorsan bunu bir ceza olarak yaşar, sonra ayrı kaldığın kendinle kavuşursun.

Fakat bilemiyorsan nedenini sensizliğinin, yitirdiğin kendine bir ayrılık şarkısı bestele, bir şiir yaz, mektuplarla doldur çekmeceni asla veremeyeceğin kendin için yazılmış. Git bak uzaklara sonra, seslen ayrı kaldığın kendine, içine dön orada kaybetme nedenlerini araştır, bulamazsan SONa geldiğini anla ve ayrı kaldığın kendine içten bir elveda de……

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 127
Toplam yorum
: 448
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 810
Kayıt tarihi
: 22.09.07
 
 

Sıcağıyla bilinen memleketimde bir kış gününde geldim dünyaya. Bütün tezatlıklar hayatımda farklı r..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster