Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
223
 

Kendine demokrat olmanın kanunlara yansıması...

Kendine demokrat olmanın kanunlara yansıması...
 

İktidarın Avrupa birliğine girme sevdasına inanan saf yurttaşların bilgisine ve ilgisine 170. Kanun değişiyor. Özellikle çağdaş Avrupa devletlerinde olduğu gibi çalışanlara Grev hakkı yine başka bahara kalmış gözüküyor. Milliyet İnternette yer alan taslağa göre hazırlık; Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu’ndaki şartlar gerçekleşmeden grev veya lokavt kararı verenlerle, bunu teşvik edenler, zorlayanlar veya propagandasını yapanlar 3 aya kadar, kanundışı greve katılanlar 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.
Grev ve lokavt kararını şart ve usulleri dışında uygulayanlar, uygulanmasına zorlayanlar, teşvik edenler ve propaganda yapanlara, 3 aya kadar hapis cezası uygulanacak.
Grev veya lokavtın sürekli ya da geçici olarak yasaklandığı işyerlerinde bu kararı verenler, teşvik edenler, zorlayanlar veya propagandasını yapanlar ise 2 aydan 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılacak.
Grev veya lokavt kararı verenler, böyle bir kararın verilmesine veya uygulanmasına veya bunlara katılmaya ve devama zorlayanlara, teşvik edenlere ve bu yolda propagandasını yapanlara; grev ve lokavta katılanlar veya devam edenlere, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek
.(Tasarı)

Yani; yürürlükteki yasalara göre “grev” hak olmadığına göre ve malum yasalara göre iktidarın insafına ve vicdanına sığınmaya devam edecek çalışanlar. Ve bir not daha bu iktidarın AB’ye girmek gibi bir derdi yok! Hazırladıkları kanun AB normlarına göre bir çalışma olmadığından gereken sonucu çıkarabilirsiniz.

Sahi “Kendine demokrat” kime deniyordu?

http://www.milliyet.com.tr/2007/11/07/son/sonsiy23.asp

Fotoğraf, Milliyet internet

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir hakkını daha kaybetti demek. :(

Yine Yeni Yeniden 
 08.11.2007 11:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster