Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
148
 

Kendine İnan, Kendine İnsan

Kendine İnan, Kendine İnsan
 

Hayattan beklentileri olan her insan bir gün mutlaka beklediklerine kavuşacak gerçeğinden bahsediliyorsa ne zaman, o zaman? Korkmadan yaşanılacak, sevgi ile beslenilecek, saygı ile kucaklanılacak ve mutlaka sadık kalınacak temelleri ile her şey kabul edilebilir mi? Herkes hayatının beklentilerini bu dört ayak üzerine kurup aradığı mutluluğu bulabilir mi gerçekten ya da hayaller gerçek olur mu?

Beklenilen ne ise önce onun gerçekliğine inanılması gerekiyor. Önce hayatın canlılığını kabul etmesi gerekiyor insanoğlunun vicdanı... Önce kendine inanması gerekiyor yüreğin ve gözlerin görebileceklerini yaşayabilmesi için... Hayat hep istenileni vermek için delirir de insan verecekleri almak için ne kadar delirir. Nefes almak kadar gerçek midir gerçekten yaşanılması beklenen hayatlar? Neyi kabul etmek ya da etmemek kararını gerçekten insan mı verir? Yoksa önce hayat ile sonra toplum ile mi başa çıkması gerekir insanın, dilediği herşeyi yaşayabilmesi için?

Hayat kabul edilebilir her engeli çıkarırken insanın karşısına, toplum hangi engeller ile çıkar insanın yüreğinin karşısına? Hayallerin her biri topluma yapılması zorunluluğu olan açıklamalar ile beraber ortaya çıkar. Yaşanılmak istenilen her hayat için bir hesap verme süreci başlar toplum ile insan yüreği arasında... Hesabını veremeyeceğin hiç bir şeyi yaşamamanı buyurur toplum. Önce yapmak istediklerinin hesabını ver, sonra hangsini yaşayacağının kararını önce ‘’toplum’’ verir. Bu algı devam ettiği müddetçe, özgürlük olabildiğince uzak da olmaya devam edecek.

İnsan sadece kendine hesap verebildiğin de güzeldir, sadece hayalleri ile yaşayabildiğinde insandır. Kendi nefesini alıp korkmadan verebildiğinde yaşıyordur. İnsanın mutluluğu sadece kendi dudaklarının arasında, sadece kendi gözlerinin ıslaklığında ve sadece kendi yüreğinin sıcaklığı ile gerçektir. ‘’ Ben’’ diyebilen her insan mutlu olabilmek için o muhteşem adımı atmış demektir. Sonrası zaten mutlaka gerçek hikayeler ile gelecektir. Önce kendine inanan her insan hayatın inançsızlığını bertaraf etmek ile savaşmak zorunda kalamayacak, sadece nefesine inanarak yaşayacaktır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 105
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster