Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
442
 

Kendini kendine tutsak etme

Otoriteye karşı gelemiyorsun, çok fazla bastırmışsın kendini, çok korumaya almışsın. Korkma, başına gelebilecekleri karşılama cesareti göster, bu yaşam sana sunulmuş, sana sunulanı başkaları için feda etme.

Artık hiç bir şeyin cevabını bilmiyorsun, sana sunulan yaşamı başkaları için veya korkularınla yüzleşmemek için o kadar çok feda etmişsin ki, artık içinde onları barındırıyorsun, kendini yok ederek.

Her birinin cevabı ayrı, düşüncelerin hep karışık, ne zamanki sana sunulan hayatı kendin için yaşamaya başlarsın o zaman yavaş yavaş cevaplar gelir.

Farkında değilsin yapabilirliklerinin, haklarının korkuların o kadar çok bastırmışki kendin için nefes almayı unutmuşsun.

Dur biraz, karşı gel, tepki al, kavga et, rezil ol, göğüsle. Nasıl huzura erdiğini göreceksin o zaman.

Belki bedenin daha çok yorulacak ama gercek dinginliğin fiziksel olmadığını öğreneceksin.

Herkesten, her şeyden korumaya çalıştığın hayatı, asıl kendinden korumalısın. Kendini içindeki korkularına tutsak etme.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

damarlarımda cesaretin,farklı olmanın gururunı hissettiren parçalarımın dolaştığını hissettirdi bu yazın,kalemine sağlık halacım.

ligeia88 
 06.09.2007 0:34
 

Merhaba...Esami Hanım çok sevinçliyim. Hoş geldiniz. Yazınızı okudum. Cesaretinize hayran kalmamak elde değil. Eminim sizi ezen kuvvet, bir erkek olarak beni sıkıştıran mengeneden daha güçlü. Tanrı yardımcınız olsun. Umarım yazmak hiç olmassa biraz olsun yükünüzü hafifletir. Ama üzülmeyin. Çünkü özgürlük hiç, ama hiç kimse için mümkün değil. Sadece, farkında olmamak gibi bir lükse sahip olan insanların rahatlığı aslında, bizi asıl üzen, bazen de kıskandıran. Benim en büyük arzum ne biliyor musunuz? Ölüm anı gelip çattığında, iyi ki başka türlü yapmamışım diyebilmek. O anı yaşayabilmek için sabırsızlanıyorum. İşte siz, bu hazzı tadabilecek nadir insanlardan birisiniz. İyi ki varsınız.

Ahmet Güreşçioğlu 
 11.01.2007 3:31
Cevap :
Teşekkür ederim Alinailbey ilginiz ve heyecanınız için. Bizleri ezen kuvvet aslında kendimiziz diye düşünüyorum.  11.01.2007 16:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 373
Kayıt tarihi
: 05.10.06
 
 

1992 yılında resim çalışmalarıma başladım, kadın ressamlar derneği üyesiyim, derneğin 30'u aşkın kar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster