Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
188
 

Kendinizi güçlendirin

Kendinizi güçlendirin
 

özgüven


Zor insanlarla baş ederken başarılı olmanızı garantileyecek tek kişi yine sizsiniz. Elbette bazı durumlarda meslektaşlarınızın veya bir amirinizin yardımını istemek durumunda kalabilirsiniz ama çoğu zaman can sıkıcı iş arkadaşlarınızla tek başınıza yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden de eğer savunmanızda boşluklar varsa onları emniyete almalısınız.

Örneğin, eğer hayatınızı sürtüşmelerden uzak durarak geçirdiyseniz veya bir baskıcı bir iş arkadaşınız sizinle hemfikir olmadığında pes etmek durumunda kalmışsanız özgüven eksikliğinden muzdarip olabilirsiniz. Özgüven eksikliği çeken kişilerin yaşadığı herhangi bir sürtüşme, özellikle işyerinde yaşananlar, insanı boğan bir çaresizlik hissi yaratır. Böyle durumlarda sorunun varlığını kabullenerek kendinizi güçlendirin ve daha sonra da özgüveninizi nasıl arttıracağınızı bulun. Bu konuda yazılmış bir kitap iyi bir başlangıçtır.

Benim favorilerimden biri Matthevv Mckay ve Patrick Fanning'in "Özgüven: Özgüveninizi Ortaya Koymak, Geliştirmek ve Korumak İçin Kanıtlanmış Teknikler" adlı kitabı. Eğer sorunlarınız çok derinlere iniyorsa onları çözmek için terapiye ihtiyacınız olabilir. Şirketiniz sağladığı imkanlarla, Çalışan Destek Programı çerçevesindeki terapi harcamalarının çoğunu hatta belki tamamını karşılayacaktır. Kendi duygusal sağlığınıza yaptığınız yatırımların size kazancı oldukça büyüktür. Böyle sağlam bir temele sahip olduğunuzda da ofisinizdeki can sıkıcı insanların sizi rahatsız edemediklerini göreceksiniz.

Fatmanur Erdoğan'ın özgüven hakkında paylaşmış olduğu bu sayfadaki makaleyi mutlaka okumalısınız.

Özgüven hakkında yazılmış bir başka makaleyi okumak için tıklayınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2746
Kayıt tarihi
: 25.12.11
 
 

İş fikirleri hakkında makaleleri takip etmek ve paylaşmayı çok severim. Bilgisayar başında çok va..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster