Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
336
 

Kendinizi tanıtın

Kendinizi tanıtın
 

Eğer Ö.S.S ye katılsaydım tüm soruları kolaylıkla cevaplardım da şu 'nasıl biriyim ' sorusunu kendime sorduğumda bir türlü cevaplıyamıyorum.
İnsanlar birbirlerini kimlikleriyle tanıyorlar. 1...doğumlu, falan mezunu, filanla meşgul, falan cins.. Bunlarla tanıtım oluyorsa inanalım gitsin. Ne gerek var ki bu kişi ne diyor? Bize ne aktarıyor? Ne paylaşabilirim ? ne verebilirim ? diye düşünmeye..

Bİr kişinin kişilik çatışması olamaz mı?Ya da bir sürü fakülte bitirip te bir türlü doyuma ulaşamayıp , ya da en geçerli bir bölümü birincilikle bitirdikten sonra, bölümü dışında her türlü işe girmek zorunda olmuş olamaz mı. Ya da İş olsun diye göstermelik müdür olamaz mı kendi şirketinde babadan kalan..Çoğaldıkça bitmez bu sorular .en önce kendi bile veremez ki cevabını. İşte bu yüzden sırf bu yüzden.. Ben The Secter denilen çekim yasasına başvurem.Yazem buraya diyem kini ben de kabul olunanlartdan olmak istiyem. Varsın benim de kariyerim olmasın .ama bariyerim de olmasın.Beni kabul buyurun sayın yönetcilerim .Bakalım biraz olsun beni anlayan çıkacak mı kimbilir.Bu kaçıncı yazışım .Oysa kendime bir hediye vermiştim doğum günü hediyem olarak.Bu sitede bir blog ya da günlük işte.. Ben yine de kendimi tanıtamadıysam ne edeyim gider tanıtanları tanırım sağlıcakla kalınız..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

(Yorum devam) (2) Bloglarınızı zaman elverdiğince okuyacağım, 2007’den bugüne kadar bu süreç ilginç olabilir. Hem içerik hem yazı tekniği hem de düşünceler açısından bir insanın yaşamında 5 yıllık bir süreç, dile kolay. Kendi yazılarımı da örneğin gelecek yıl en baştan okuyabilirim. Kim bilir bende ne gibi değişimler oldu. Çenem düştü :-) Sizden sonra geldim ama yine de bu ilk bloğunuz aracılığıyla zaman tünelinden süzülerek hoş geldiniz diyorum.

Güz Özlemi 
 11.10.2012 15:09
Cevap :
Yanıt 2, Bu ailede birbirimizden esinlenerek paylaşımlar yapıyoruz. Okuduklaromın kime aitliğinden çok daima ne söylediğine önem verdim. Sözler bazen sizin gibi sahibini bulduruyor insana.Kaç habercim, kaç önerim olduğu önemli değil. Kimler olduğu da. Ama bazen bir yazıda, bir resimde kendimi bulduğumu sanıyorum.İlk zamanlar "her telden" lakabını seçmiştim.Ama sonraları her telden çalabilmek için çok iyi transpoze yapmam gerekir dedim. Çok yerinde bir teşhisinizle, kendimi bir kez daha sayenizde tanıma fırsatı yakaladım.Evet, en son mezun olduğum bölüm felsefe. Utopik'i seçerken filozofluk değil, uçuk, kaçık, yerine oturmamış düşüncelerimden yola çıkmıştım. Burada sizler gibi güzel insanlar sayesinde hayata bakışım ve düşüncelerim gelişerek değişti. Düşündürerek yazdırdığınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.  17.10.2012 4:49
 

Merhaba, "Blog ülkesinden bildiriyorum; ben, kendim..." adlı bloğuma yazdığınız yorumunuzla tanışmıştık. Milliyet Blogda 7.000 kadar blog yazarı olduğundan hepsini okuma girişiminde bulunmak zaman ve enerji ister, bu da çoğumuzda yok. O nedenle ya gözümüze çarpan ya da bir şekilde blogların yorumlarında karşılaşıp tanışma olanağı bulduklarımızla sürüyor blog yolculuğu. Ben birkaç blog yazarı ile bu şekilde tanıştım ve yazılarını en baştan okumaya başladım. Siz buraların en eskilerindenmişsiniz ama nedense hiç yazınızla karşılaşmamıştım. Yazınızdan Milliyet bloğun ilk oluştuğu dönemlerde yazar seçiminde bayağı zorluk çıkardığını anlıyorum. Bu kadar sevindiğinize göre demek ki sizi bayağı uğraştırmışlar :-) Yazarların hakkımda kısmını dikkatle okurum. Sizin gibi ben de ada ya da ünvana takılmam. Ama takma adlar dikkatimi çeker. Çünkü belki de olmak istediğimiz ya da iç dünyamızı yansıttığını düşünüyorum. Ütopik bu bağlamda ana kategoriniz olan felsefeyle çok örtüşüyor bence. (1)

Güz Özlemi 
 11.10.2012 15:05
Cevap :
Selamlar, Bunca çokluk içinde okunabilmek, benim için loto tutturmaktan daha zordu. İyi ki sizin piyangonuzdan bir bilet almışım. Zamanın izafiyetinden kurtulup, kendimi geçmişte aramaya çıktığımda bulduğum notlarım, yazılarım, hepsi bana yalancı diye haykırıyordu. Beni bu denli kayda almanızdan dolayı kayıtsız kalamam artık hayata dair ve bir blog işte diyerek yazmış olmak için yazamam. Ah o eski ben, hercai, uçuk, şımarık kız ve burada ailem gibi görerek kendileri artık olmasa da eski günlerin anısına, eski yazdıklarını sanki yeniden canlandırırcasına geri dönerek o duyguları yaşarak okumak. Bunu ben de yaparım.Kendimden başka herkesi tanıma amaçlı.Ancak böyle kendimi tanıyabiliyorum. Acı tatlı ne duygulara ortak olmuş, ne bilgiler ve dostlar edinmişiz. Nelere kızmışız birlikte ,kimleri yermiş, kimleri sevmişiz. Kelimelere sığmayacak duyguları kısıtlı anlatmaya çalışırken iki bölüm yetmemiş ne yanıtlara ne eleştirilere. Bir kelebek kanadının çırpınışını duyarcasına etkilenmişiz.devam  17.10.2012 4:30
 

Bu yazı sizi tanıtmıyor ki? Oysa ben okuyunca -yazının başlığınan olsa gerek- kendinizi tanıtacağınızı sanmıştım. Selamlar. Şemseddin Koçak.

Şemseddin Koçak 
 22.08.2008 10:01
Cevap :
İlahi arkadaşım;Milliyete bir türlü kabul edilemediğim bekleme sürelerinde öyle takmışım ki ,bir an vazgeçmeden devam ettiğim bir çabada ,kabul edilmek için yazdığım bir eski yazıyı bulup okumanıza ne kadar sevindim.Tanıtmak insanın kendini çok zxordur.Zira hep güzel sandığı yanlarından bahseder.İnsanın doğasında beğenilmek arzusu vardır ya..Bende böyle hatalara düşmek istememiştim .sadece seviye belirleme sınavı gibi okuduğum okulları vb .gerektiğince yazmışım.Bir de tanıtım ve tanınmamı da pek önemli bulmadığımdan belki.Değer verdiğim kişiliklerden çok düşünce paylaşımları olduğundan .Belki de gizemli kalmak isteği ,ya da kaçık lığımdamdandır...efendim .Saygılarımla  25.08.2008 18:09
 

İnanamıyorum ben artık burada emin ellerde yamaya devam edeceğim .Ben kabul edildim.Kabul olundu isteğim.İsteyin arkadaşlar Veriyor bu yasa çok isteyene ..Eh veren el alan elden daha muteber olduğu için ,teşekkür ederim Allahım ,teşekkür ederim yöneticilerim,teşekkür ederim okuyanlar,teşekkür ederim yazanlar.Ben aranızda olmaktan çok mutluyum ,her ne kadar gündemin içinde biraz keder varsa da ,ne gam havada ölüm yok paraşütçüye yere düşmedikten sonra..Çok mutluyum ve ben ,kırık,buruk yılgın ,ürkek,mutsuz olup düşmanımın ekmeğine yağ süreceğime,cesur,kararlı,metanetli,sağduyulu bir palyaço olurum..daha iyi..Ben kendi kendime yorumyaptım sevinçten ama teşekkür etmenin yeri ve zamanı yok ki..

ütopik 
 22.10.2007 15:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 136
Ort. okunma sayısı
: 851
Kayıt tarihi
: 17.10.07
 
 

Edebiyet fakültesi  mezunuyum. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek çeşitli kurslardan da el sanatları ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster