Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
350
 

Kendiyle barışık olmak-Hayırlı Cumalar

Kendiyle barışık olmak-Hayırlı Cumalar
 

Çevremdeki bazı sağlıklı ve engelli insanlara bakıyorum. Hep bir asık surat, hep sızlanmalar, her şeyi kendine dert etmeler...  Ya arkadaşlar, biraz rahat olun, gevşeyin. Dünya fanidir, sıkıntılar geçicidir. Geçmedi mi? Ölünce bitecek sabret kardeşim. Sabret, şükret sevap al.

Rabbimiz Kuran'da buyuruyor ki: “Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir­şey değildir. (Allah'ın azabından) korunanlar için elbette a­hi­ret yurdu daha iyidir. Düşünmüyor musunuz ?” (En'âm suresi, 32.ayet)

Ben kendimle barışık biriyim. Bu hastalık (Friedreich ataksisi) sürekli ilerler ve şu an tekerlekli sandalyedeyim. Sesimi de etkiliyor ve konuşmam peltek ve bozuk, sanki sarhoş gibi... 

Hastalıgın ilk zamanlarında, 15 yıl önce dengesiz yürürken çok düşerdim. Düştüğüm zaman yerdeyken derdim ki: "dikkat etmeseydim az daha düşecektim" :) Sabah işe geldiğimde dengesiz yürürken bana dikkatli bakan dostlarıma derdim ki: "Sabah kahvaltıda yine içkiyi fazla kaçırmışım" :))

"Onlar, inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur." (Rad suresi, 28.ayet) Bu yüzden sıkıntıları dert etme. Şöyle gönülden bir ALLAAAAH de.

Sağlıklıysan haydi abdestini tazele ve... Bana da inşallah dua et. Rabbin seni bekliyor...

Babamdan Allah razı olsun. Cuma sabahları bana boy abdesti aldırıp tekerlekli sandalyemle cumaya götürüyor. Gitme imkanı olmayan engelli kardeşlerim teyemmümle evde de kılabilirler.

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

Allah'a emanet olun.

 

C. Çelik/Ankara (Konya-Ereğli)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar, aslında yazınızı dün ilk okuyanlardanım ama, yorum yazmak şimdi kısmet oldu.. İlk paragraf beni çok etkiledi, dünya geçiciliğini ne güzel dile getirmişsiniz. Şimdi ezan okunmak üzere, Allah oruçlunun duasını red etmezmiş.. ''İnşaAllah, sizi cennetiyle müjdelesin, benden de duanızı esirgemeyin olur mu? '' Çok selam ve sevgilerimle.

Öğretmenım 
 24.11.2012 16:35
Cevap :
Amin hocam. Teşekkürler. Allah bizleri Firdevs cennetinde Efendimize SAV komşu etsin.   25.11.2012 16:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 455
Toplam yorum
: 113
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 768
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1973 Konya Ereğli doğumluyum. Selçuk üni. MYO Elektronik bölümü mezunuyum. 1993'e Friedreich Atak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster