Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '20

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
125
 

Kenevir Gibiyim

    Kenevir gibiyim bu aralar. Düşmanmış gibi kenara fırlatılmış. Tedavi eden sıcacık gülümsemem, yoktan sayılmış. Yeşillik sunan sözlerim , salataya bile konmamış. Can bilmişler kimyasalı, üretmişler hormonlu aşı. Unutulmuşum..Oysa ben saf insan tozuydum. Tamam sen yıldız tozu de. Sende kenevir gibi, fırlatılmadın mı bir köşeye? Yoksa  bir köşeye fırlatılmış, bir sürü canlı türü intikam mı alıyor bizden? 

    Kim olduğunu bilmek neden yetmez ki kişiye? Sonra iki sevgiliye ve tüm artist geçinen figuran ahaliye. Dürüst olmak en kolayken, neden bu kadar zor ki, neden formaliteden? Burnunu karıştıran bir küçük çocuğun egemenliğine kavuşmak, neden gözünüzde bu denli imkansız? Ve neden geliyorsun, görmezden? Bıkmadın mı sömürülmekten?

   Ormanda yolunu kendi çizen hayvanlara  imrenmiyorsan, gökyüzünde süzülüp ormanı mesken tutan hayvanları işitmiyorsan, tamam. Git o zaman sana gösterilen yoldan ilerle. Ben kendi yolumdan gideceğim.  Kenevir gibi kimseye zarar vermeyen milyonlarca tarafım unutulsa da  yeşil kalmayı kalbime öğreteceğim.

  Çoğunluk mutlu değil ne garip öyle değil mi? Oysa büyük tuvaletini yapmak bile yüksek dozda aşk verir insana. Farketmediysen o zaman anda kal be dostum. Ama dürüst olmanın tüm kapıları açtığını da unutma. 

   Neden bir kadına veya erkeğe sevdiğinin kalçasından bir makas almak yetmez ki? Para odaklı dünyada keneviri  kötü göstermeye çalışanlar, insanlığı bu denli mi bitirdi? O zaman doğ Terra.

   Nefrete bulaşmayanlara...

Adil Bozkurt, ETEM SEVİK, Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kerim Korkut yavaş yavaş ekimi çoğalıyor ülkemizde umarım faydalı işler olur. Doğayı yok etmeden her alanda kenevir kullanımı çoğalmalı. Kapital sistem onun sadece öteki yüzünü gösterdi bize. Oysa sigarayı düzene uydurup toplumları hasta etmeyi kendi kapitallerine uydurdular.

jale kasap 
 19.01.2020 11:43
 

Kenevir gibiyim dedin ya yasaklandı malum unuttum ben de nasıl bir şeydi. Yazı ilgimi çekti bir de cümlecik kaptım "yeşil kalmayı kalbime öğreteceğim"

Kerim Korkut 
 14.01.2020 16:06
 

İki yazar arkadaşa da teşekkür ediyorum..Blog cevapları yayınlanmıyor bilginize

jale kasap 
 07.01.2020 5:21
 

Nefrete bulaşmayanlara... ne kadar güzel bir söz. Yüreğinize, kaleminize sağlık değerli yazar. Selamla, saygıyla...

Adil Bozkurt 
 06.01.2020 13:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 87
Toplam yorum
: 361
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster