Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '06

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
508
 

Kentteki hayalet

Kentteki hayalet
 

Bu coğrafyada bütün ölüler aynı. Bütün mahpusluklar. Yalnızlıkların birbirine benzediği zamanlardan kalma gibiyiz. Hep çocuk kalıyoruz nedense. Çocukça davranıp çocukça seviyoruz her şeyi. Sevindirmeyi de sevdiğimiz gibi ellerinden tutup öpmeyi de biliriz yalnızlıkların. Bütün ölüler gibi bütün öyküler de birbirine benzer buralarda. Ne çekip gitmesini becerebilirsin, ne de doya doya sarılabilirsin hatta ölebilirsin. Her şeyin altında bir diken vardır hep batar durur oralarımıza buralarımıza. Dosya dosya sıralıdır herkesin maceracı yaşamı, kafasının içindeki raflarda. Kimi tozlu kimisi ağrılı koşuşturmacalarla doludur. Kusmaya hazırdır tüm mideler. Talcidci bir kuşak yetişti bu topraklarda ansızın ve birdenbire (mi??) Sormak ve öğrenmek istemiyorum.

Koca koca şehirlerde sokaklar caddeler boş. Hayaletleri saymazsak tabii ki. O hayaletler ki. Can damarıdır karanlık sokakları aydınlatan birer fenerdir onlar. Yok öyle düğmelere basılarak hareket ettirilen küçük oyuncaklar değiller. Reddedişin hakimiyetidir onlar. Kirlidirler, inançsızdırlar, zenginlikleri yoksulluklarına bulaşmış ruhsuz koca bir kara deliktirler şehirlerin bağrında. Uzun bir yürüyüş, sonsuz bir okuldur düşleri.

Sessizce kusuyoruz içimizi bu sokak lambalarına, kaldırımlarına şehrin. Daha sonra dönüp dolaşıp geliyor yine bumerang. Bu sokaklar ve caddelerdir insanı insan yapan. Bakma öyle pistir, pusludur diye. Dal herhangi birine ne kadar temizsin ki zaten.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yalnızlıkların birbirine benzediği zamandayız bencede... Çocuk gibi olmazsak daha zor gelmez mi bu yalnızlık.. Çocuk gibi sevip, yaşayıp çocukca bakmalı bazen... İşte o hayaletler değil midir bizi biraz olsun umutlandıran...ne kadar pis,puslu olsun gözü görmez onları... Yaşamak ister , küçük bir kıpırdama içinde... hemen dalarız o sokaklara o vakit. Sevgiler...

Hoşsada 
 25.01.2007 21:52
Cevap :
zamanlar, mevsimler, sevmeler.. teşekkür ederim sedacım..:)  26.01.2007 11:14
 

'Çocukça davranıp çocukça seviyoruz her şeyi.''Ellerinden tutup öpmeyi de biliriz yalnızlıkların.''Sessizce kusuyoruz içimizi... kaldırımlarına şehrin''Dal herhangi birine' ne kadar temiziz ki zaten??? Eline sağlık isomel...

Pınar Güner  
 11.12.2006 0:19
Cevap :
Teşekkür ederim:)) kimse beni anlamıyor diye korkmaya başlamıştım.:))  11.12.2006 14:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 18.09.06
 
 

Şu kainat beni içine aldığından beri Rodin'in heykeli gibi olmak yani düşünen adam olarak kalmak ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster