Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Kepçe kulak kader değil

Kepçe kulak kader değil
 

Kepçe kulak kader değil


Ameliyatsız ve son derece basit bir teknik olan İple Kepçe Kulak operasyonu, kepçe kulak sorunu yaşayan herkesin 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde estetik kulaklara kavuşmasını sağlıyor.

Kepçe kulak, doğumdan veya genetik sebeplerden dolayı, meydana gelen estetik bir sorun.  Büyükten küçüğe, her yaştan insanın sosyal yaşantıları içinde problemler yaşamasına, sosyal hayattan kopmasına ve özgüven kaybı sebebiyle sağlıklı ilişkiler kuramamasına neden oluyor. Oysaki oldukça basit bir operasyon olan iple kepçe kulak operasyonu ile kepçe kulak sorunu çözümlenebiliyor ve olası tüm psikolojik sorunların önüne geçilebiliyor.

Ameliyatsız İple Kepçe Kulak Operasyonu

Kepçe kulağın psikolojik açıdan yarattığı sorunlar artık kepçe kulak ameliyatlarıyla tarihe karışıyor üstelik bu sorun basit bir medikal bir ip yardımıyla çözümleniyor.  Geliştirdiğim “İple Kepçe Kulak Operasyonu”nu son derece etkili geri dönüşler aldığımız tekniklerden bir tanesi. Bu teknikle klasik kepçe kulak estetiği uygulamalarından farklı olarak, hastalarımızın daha çabuk toparlandıklarını gözlemliyoruz. Operasyon süresinin oldukça kısa sürmesinden dolayı, özellikle çocuk hastalarımızı yormadan ve onların sıkılmasına mahal vermeden iple kepçe kulak ameliyatını tamamlıyoruz.

6 yaş civarında kulaklar gelişimlerinin büyük kısmını tamamladığı için, bu yaştan itibaren iple kepçe kulak ameliyatı yapılabiliyor. Özellikle çocuklarda doğumsal kepçe kulak deformitelerinin en uygun tedavi zamanı, çocuğun kendine dikkat etmeye ve sosyal hayata girmeye başladığı okul öncesi dönemdir. Bu tür kulak sorunları olan çocukların, arkadaşlarıyla sıkıntı yaşamamaları için erken yaşta tedavi edilmeleri gerekir.

Nasıl yapılıyor?

Oldukça konforlu bir uygulama olan İple kepçe kulak operasyonu, özel bir alet ve bir ip yardımı ile noktasal kesilerle, kulağın geriye doğru katlanması suretiyle yapılıyor. Diğer tekniklerimde olduğu gibi bu uygulamada da iyileşme sürecinin kısa olmasını ve hastanın rahatını son derece önemsediğimden komplikasyon olasılığının minimal düzeyde olduğu bir uygulama gerçekleştiriyorum. İple kepçe kulak estetiğinde yine minimal kesi yapıldığından, operasyon sonrasında pansuman ve bandaj gerektirmiyor. Hastaya yaklaşık 15-20 dk. içerisinde lokal anestezi yapılarak tamamlanan iple kepçe kulak ameliyatı sonrasında, sadece kulağı korumak amacıyla, kulak üzerine saç bandı takıyoruz.

Kesisiz otoplasti olarak da bilinen İple kepçe kulak işlemi sonrasında hemen ilk etapta kulağın yeni, normal halini görebilen hastalarımızın tamamı motive olmuş bir şekilde evlerine gönderilirler.

Ayakta tedavi prosedürlerinin uygulandığı son derece basit bir operasyonla, yıllardır dert ettiğiniz ve belki de özgüven kaybı yaşadığınız sorunlu kulaklarınıza elveda diyebiliyorsunuz.

Uğurcan’ın hikayesi

Uğurcan Özer’e bir tv programında tesadüfen rastladım. Milli sporcumuz, paralimpik yarışlarda ülkemizi defalarca temsil etmiş genç bir çocuk. Programdaki ifadesi beni çok etkiledi. “Kolum değil, kepçe kulaklarım engel”. Uğurcan bebekliğinde yaşadığı bir sorun sebebiyle bir kolu diğerinden kısa kalmış. Fizik tedavi için önerilen yüzme sporunu ise profesyonel bir şekilde yapıyor ve gururumuz olmaya devam ediyor. Uğurcan TV programında başarılarından söz ederken ayrıca, kulaklarındaki kepçelik sorunu sebebiyle, saatlerce bone altında kalan bu uzvun onu rahatsız ettiğini ve baş ağrısı yaptığını söyledi. Ayrıca estetik açıdan da beni rahatsız ediyor dedi.

Uğurcan’ı hemen kliniğimize davet ettim. Yukarıda da anlattığım gibi 20 dakika gibi bir zamanda kendisine İple Kepçe Kulak estetiği yaptık. Ertesi gün canlı yayına çıktık beraber. Uğurcan ‘nın yeni kulaklarıyla daha nice başarılara imza atmasını diliyor, genç kardeşimizin gözlerinden öpüyorum.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Bülent Cihantimur

http://www.bulentcihantimur.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1015
Kayıt tarihi
: 18.05.15
 
 

28 Haziran 1970 tarihinde Kars'ta dünyaya geldim. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinin ard..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster