Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
4141
 

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner
 

Ses Gazetesi


Atalarımızın, güzel bir deyişi vardır: "Keser döner sap döner gün gelir hesap döner", derler. 

Gerçekten; gün gelir, tüm hesap ve beklentiler, tersine dönebilir. Bu deyişi hiç unutmam, hep aklımdadır. İşler kötü gitse de aklımdadır; işler çok iyi gitse de aklımdadır. Bazen, karanlıklarda bir umut çağrıştırır; bazen, pırıltılı günlerde, bir soğukkanlılık uyarısı. Ama her ne durumda olursam olayım, bu deyiş hep aklımdadır. 

CHP seçmenleri bugünlerde sessiz, Kırgın, Sessiz çığlıklarını içlerine atıyorlar. CHP içinde bulunduğu süreci çok yakında takip etmeye çalışıyorlar. AKP’nin seçmenlerinin kendilerine söyledikleri “CHP ve Kılıçdaroğlu Tükürdüğünü Yalıyor” cümlesinin altında ezilip büzülürken. CHP mi yoksa tıpış tıpış gelecekler diyenler mi tükürdüğünü yaladı sorgulanması gereken bir konu bence! Ne olursa olsun. Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sevgi ve güven devam ediyor. Gazeteci olmamız ve CHP üyesi olmamız nedeniyle, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşme imkânım oluyor. Her zaman olduğu gibi beni görür görmez” Kasım nasılsın” diyerek hatırımızı soruyor. “Sayın genel başkanım neler oluyor” sorumuza verdiği cevap her şeyi özetliyor gibiydi. Kılıçdaroğlu, ”Sabredin, sabırlı olun, Zaman her şeyin ilacıdır. Keser döner, sap döner, yanlış hesap Bağdat’tan döner. Tüm hükümetler, iktidarlar geldikleri gibi bir gün giderler. Mahkeme kadıya mülk olmadığı gibi, saltanat Sultan Süleyman’a bile kalmamıştır. Önemli olan o saltanatı yitirdikten sonra, toplumun karşısına çıkabilmek, halkın içine girebilmektir.” dedi. 

Sevgili dostlarım. Beni bilirsiniz. Son söylenmesi gereken lafı en başta söylerim. Benim bir doktor arkadaşım var. Geçen Üsküdar öğretmen evinde sohbet ederken bana sunu söyledi ”Ya Kasım ben seninle birilerinin yanında oturmaktan çekiniyorum. Lafını pat diye söylüyorsun çekinmiyorsun” diye beni eleştirmişti. 

Sevgili Dostlarım okurlarım. AKP ‘nin yaptığı Para veya menfaat arasında dönen bir başarıdır. Menfaat üstüne kurulan dostluklar. Bir yere gelmeler kısa sürer. Zaman çabuk geçer. Hatırlayınız lütfen. Demokrat parti, Anavatan partisi, Doğru yol partisi, Genç parti nerede bunlar. Tabelaları nerede. Para veya menfaat. Kolay kolay karşı durulamayacak, aynı anlama gelen iki sözcük. Paranın, menfaatin peşinde koşanlar. Bu amaçlarını söyleseler ne olur? Baştan kaybederler, biter giderler. O halde ne yapmaları lazım? Kuzu postuna bürünmeleri ve dost görünmeleri lazım... Ne zamana kadar? Para veya menfaatleri elde edene kadar... Elde edince biter mi? Hayır bitmez... Ne zamana dek sürer? Para veya menfaatlerin bitimine kadar... Limonun son damlası da bitinceye kadar... Para veya menfaat biter bitmez... Her şey biter. Herkes aslına döner... Bu görüldükten sonra, son pişmanlık fayda etmez artık... 

Dile getirdiğim bu kısır döngüye dikkat edilirse, Hemen herkes, bu döngüye pek çok kez girmiştir veya yakalanmıştır. Daha biz döngüden bahsederken, eminim, Pek çoğunuz. Unuttuğunuz ya da unutamadığınız. İçine düştüğünüz ya da düşürüldüğünüz tezgâhları. Ödediğiniz bedelleri. Gözünüzün önüne getirip yeniden yaşarken. Parmaklarınız kıvrılmaya ve yumruk olmaya.Dişleriniz gıcırdamaya. Dudaklarınız arasından beddualar çıkmaya başlamıştır... Ve İş işten geçmiştir artık... Unutmayın. Aklınızın bir köşesine mutlaka yazın. Gelinen makamlar geçicidir. Zaman çabuk geçer. Birgün mutlaka size lazım olacaktır. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner… Hesabı size doğru dönmesi dileğiyle. 

Dostça KALIN 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2206
Kayıt tarihi
: 17.10.10
 
 

İstanbul Ses Gazetesi imtiyaz sahibi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster