Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '17

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
81
 

Keşke Birileri Çıkıp Söylese...

Keşke Birileri Çıkıp Söylese...
 

Bana surekli soruyorlar, neden seçimlerde sandığa gidip oy kullanmadığımı. "Oy verebileceğin bir parti yok mu?" diye de ekliyorlar..

Yok!

Oy verebileceğim bir parti yok.

Hiç biri beş para bile etmez.

Nasıl oy vereyim neden vereyim?.

Bir parti lideri veya bir parlamenter çıkıp da savaşların durdurulmasıyla ilgili bir söylem bir çalışma içine girdiklerini gördünüz işittiniz mi?

Çıkıp bir tanesi, "Ortadoğu'da yaşananlar bir emperyal projesidir. IŞİD'ı de El-Nusra'yı PYD'yi de diğer Şii Sunni terör örgütlerini yapılandıran da destek veren de ABD-AB ülkeleridir. Amaç, Ortadoğu coğrafyasındaki kaynakları ele geçirmek ve İslam ülkelerindeki insanları sömürmektir. ABD ve emperyal ülkeler bir taraftan kan döküyor diğer tarafta Suriye ve Irak ülkelerinin bazı şehirlerini yaşanmaz hale getirerek cehenneme çeviriyor daha sonra yeniden inşaa etmek ve dünya şirketlerini konuşlandırarak zengin etmek için" demiyor..

Bir parlamenter çıkıp da, "Ortadoğu'da kan dökülüyor. Kadınlar çocuklar öldürülüyor. Ortadoğu'daki insanlar göçe zorlanıyor yurtlarından ediliyor. Tüm bu yaşanan trajedilerin sorumlusu ABD ve AB'dir. Ülkemizde yaşanmış olan IŞİD terör eylemleri ABD tarafından Suriye ve Irak'taki terör örgütlerini askerlerimiz tarafından yok edilmesi için gerçekleştirilmiştir" diyen olmuyor.. 

Çıkıp, "Dünya'da kan akmasını istemiyoruz. Kadınlar çocuklar askerler ölsün istemiyoruz. Savaşların sona ermesi için mutlaka ve mutlaka silah üretiminin sona erdirilmesi gerekir" diyen yok!

Neden oy kullanayım!?

Neden seçim sandığına gideyim!?

İstiyorum ki, birileri dünyayı yöneten silah tuccarlarına "dur!" diyen olsun.

İstiyorum ki, birileri çıkıp "dünya'daki silah fabrikaları kapatılırsa tüm dünya halkı refaha kavuşur yaşam standartları gelişir tüm dünyadaki insanlar kardeşçe huzur içinde yaşar" desin..

Keşke birileri çıkıp söylese..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her platformda, dünya beşten büyüktür, diye haykıran. İslam bölgesinde emperyalist zulmüne son vermek için mücadele eden,bu yüzden tüm sömürgecilerin açık hedefi olmuş Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını hiç duymamışsınız...Hayret!

ali açıköz 
 11.10.2017 22:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2212
Toplam yorum
: 1101
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster