Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '15

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
356
 

Keşke'mi iyi ki'mi

Keşke'mi iyi ki'mi
 

Hayata bir geri dönüp bakmalı, keşkeler mi çok yoksa iyi kiler mi? Çok basit iki kelime gibi görünmesine rağmen taşıdıkları anlam büyük.
 
Senin hayatı nasıl yaşadığını anlatan beş harften oluşan iki kelime. Kendisi küçük aciz beş harfli iki kelime ancak taşıdıkları yükleri oldukça ağır.
 
Bütün hayat bundan ibaret keşke mi iyi ki mi?
 
İyi ki lerin çokluğu bu hayatı dibine kadar yaşadığını , keşkelerin çokluğu bir şeyleri kaçırdığını söyler sana.
 
Aslında keşke yoktur hayatta bu tamamen bir aldatmacadır, Yaptığın yaşadığın her şey olması gerektiği için olmuş ve yaşanmıştır. Farklı alternatifleri seçmiş olsanda aynı noktaya belki daha uzun belki daha kısa bir yoldan farklı deneyimlerle gelecektin. O noktaya seni getiren insanlar olaylar farklı olacak ama son muhtemelen aynı olacaktı.
 
Çünkü sen içten dışa değişmediğinde yaptığın seçimlerin hiçbir anlamı ve farkı yoktur. Sen seni  keşfettiğinde ve içten dışa değiştiğinde köklü yenilikler, farklılıklar yaşarsın.
 
O nedenlerdir ki  tüm hayat iyi ki den ibarettir. Keşke diye bir şey yoktur. Bugünkü anımıza odaklanmaktan kaçıp ,  bütün hatayı ve sorumluluğu geçmişe yüklemekten ibaret bir kaçıştır. Sorumluluktan sıyrılıp suçu keşkeye yüklemektir.
 
Hayatımızda yaşadığımız her şey iyi ki dir. Çünkü yaşadığımız her olay her deneyim bize bir şeyler öğretmiştir. Farkında olsak da olmasak da şimdiki ben'i yaratmıştır. Yaşadığımız her an bir armağandır. Farkındalıkla anı yaşayıp içinden alacağımızı alıp iyi ki deyip yola devam etmek gerek.
 
Keşkelere takılıp onları görmeye devam ettiğimiz sürece yaşamı kaçırırız. Onlara takılıp kalmakla , hayıflanmakla yeni gelen anların değerini bilmez , yeni keşkeler yaratırız.
 
Hayatınızda hep iyi kiler olsun, her anı iyi ki ile karşılayın, tadına varın, içinden almanız gerekeni alın ve o anı sevgiye bırakıp  yeni anlara kucak açın. Sözlüğünüzden ve dilinizden 'KEŞKE' kelimesini çıkarın.
 
İçinden ne geliyorsa onu yap , yaşa ve hep iyi ki ol.......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 239
Kayıt tarihi
: 22.03.15
 
 

LİSANS MEZUNUYUM FİNANS SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM İLGİ ALANLARIM; Kitap okumak, insan davranışlarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster