Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

10 Mart '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1186
 

Keşke ölseydin de..

Keşke ölseydin de..
 

Hançer gibi yüreğimize saplanan kıskançlık.. Çıkartmaya çalıştıkça yüreği kanırtan..

İnanmak istemediğimiz , ama yine de aklımızdan senaryolar üretip buna inanarak kendimizi çıkmaza sokmak..

Yalnız kaldığımız da düşünmek sevdiğimizin üzerine.. Acaba nerede ? "Kiminle, telefona neden cevap vermedi, mesajı neden bu kadar kısa tuttu... "Kiminle konuşuyordu ki telefon meşguldü aradığım da toplantıdaydım dedi.. Ve soru işaretlerinin peşpeşe sıralandığı zaman dilimleri..

Saat gece yarısını çoktan geçmişti. Pencerenin önün de bekliyordu kadın.. Yetmiyor beklemek.

Dolanmaya başlıyor küçücük salonda..

50 metrekarelik ev olmuş sanki 500 metrekare.. O kadar büyüyordu ki her şey içinde. .. Elinde telefon devamlı arıyor.. Cevap yok..

Hatta o hiç duymak istemediği anons karşısında.. "Aradığınız numaraya şu an ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra ..."

Hayır!! daha sonrası yok bunun.. Daha sonra arayamam.. Şimdi konuşmalıyım.. Bilmeliyim, öğrenmeliyim nerede kiminle napıyor!!!!.. Yok yok bu son soru olmamalı. Kiminle ne yapıyor !..

Ev daha da büyümeye başlıyor.. Heyecanla zevkle boyanmış o lila rengi duvarlar bir anda griye dönüşüyor.. Üzerine yürümeye başlıyor o miniminnacık şirin eşyalar..

Koskocaman olmuşlar hepsi .. Tıpkı minyatür bibloların büyüdüğü gibi.

Sonra birden bir ateş düşüyor içine.. İçi kanıyor bir anda kadının.." Ya başına bir şey gelmişse.. Ya kaza geçirmişse. Ya gasp edildiyese. Koskoca şehir..Kimin kim olduğu belli değil ki.."Hemen hastaneler aranıyor.. Hatta morgları bile aramaya kalkıyor.. Ve dualar ediyor.. Tanrım onu bana bağışla.. Ve diyor ki.. Başına bir şey gelmesin de istediği kişiyle beraber olsun şu anda.. Razıyım buna..!!!

Sonra telefon çalıyor.. Karanlıkta görmeye çalışıyor görmek istediği numarayı.. "canım geciktim kusura bakma.. birazdan evdeyim".. diyen o tatlı sesi duyacakmışcasına açıyor telefonu.. Karşı tarafta bir arkadaşı.. Tedirgin bir sesle , C..... geldi mi.. ona bir şey danışacaktım..

Bir anda sevdiği adamın eve daha gelmediğini söyleyemiyor.. Yakıştıramıyor kendine nedense.. "Dün gece nöbetteydi o yüzden erken yattı diyor." saatin 02:00 olduğunu düşünerekten..

Karşı taraf teşekkür edip kapattıktan sonra.. "Neden sormadım acaba danışacağı neydi bu saatte".. İçini kıskançlık denilen o zehir kaplıyor.. Sonra yine hatırlıyor ki o arkadaşının çocuğu hasta ve doktoru da sevdiği adam..

Bunu düşündüğü için kendine kızıyor.. Saatler geçiyor... Telefon kapalı hala.. Dualarla bekliyor ... "Lütfen Tanrım sağ salim gelsin.. Hiç sormayacağım neredeydin diye.." !!!

Saat 05:30.. kapı açılıyor yavaşça.. Oda karanlık olduğundan sevdiği adam göremiyor onun endişeyle bakan gözlerini ve kendisini.. Kadın da göremiyor yüzünü..Sadece hissetmeye çalışıyor..

Yürüyor yavaşça banyoya doğru.. Duş alıyor ve yavaşça yatak odasına doğru süzülüyor..

Yirmi dakika süren bu sessizliği bir anda kadının keskin çığlığıyla karışık sorusu bozuyor..

NEREDEYDİN!...

Evet işte sağ salim karşısındaydı.. Hatta o kadar sağlamdı ki çakır keyif olarak da çok keyifliydi.. Tüm düşündükleri için kızıyor kendine.. "Keşke ölseydin de bu şekil de karşımda görmeseydim "seni diye ağlamaya başlıyor.. Uzuyor gidiyor tek başına kavgası.. Ev küçülüyor yine. Eşyalar rengine bürünüyor.

Adamsa çoktan uyuyakalmış.. tek başına uzanıverdiği yatağın bir ucunda...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1468
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster