Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '08

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
553
 

Keşke Yılları Geriye Alabilseydim

Keşke Yılları Geriye Alabilseydim
 

Kurban Bayramı haftası, öğrencilik yıllarımın tam anlamıyla geriye dönüşü oldu. Beş gün arayla ilk önce ortaokuldan arkadaşlarımla, daha sonra da ilkokuldan arkadaşlarımla yıllardan sonra bir araya geldim.

Facebook internet sitesinin ortaya çıkması yalnızca beni değil, belki birçoğumuzu da bu denli etkilemiş ve mutlu etmiş olmalı. Her birimiz, hayatımızın çeşitli karelerinde yer edinmiş olan insanlarla; akrabalar, dostlar ve eski arkadaşlarla, artık iyice gelişmekte olan teknolojinin ve internetin sayesinde aramızda çok uzun mesafeler olsa ve yıllar geçse de, bazen bir araya gelme fırsatını bile bulabiliyoruz.

Kurban Bayramı’nın üçüncü günü akşamı ortaokuldan arkadaşlarımla birlikteydim. Dile kolay, tam 10 yıl aradan sonra bir araya geldi Şişli Nilüfer Hatun İlk Öğretim Okulu 1996- 97 mezunu 8/C sınıfı. Yaşınız kaç olursa olsun ve aradan kaç sene geçerse geçsin; eski sınıf arkadaşlarınızı gördüğünüz zaman, yine o günlerdeki anılarınıza geri dönersiniz. Ve o günlerdeki halinizi anımsar, o günleri hasretle yad edersiniz. Yaşınız kaç olursa olsun, bir tarafınız hep çocuk kalır. Ve arkadaş ortamlarında tazelenen canlı anılarla depreşir çocukluğunuz.

Yaşınız epey geçmiş olsa da, aklınıza hep en çocuksu anılarınız, yeni yetme aşklarınız gelir. Artık birer meslek sahibi ve evli, çocuklu insanlar olsanız da.

Ben, “bu Facebook’ta kimleri bulabilirim?” diye düşünürken, iki hafta önce kendimi bir anda bütün öğrencilik özgeçmişimle, anılarımla bir arada buldum. Belki zamanı geriye alabilmem zor ama, “keşke o yılları yeniden yaşayabilseydim” diye düşündüm hep.

Keşke hep 8- C/153 ve 5- B/605 Emre olarak kalabilseydim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Emrecim ben 25 sene önceki ilkokul arkadaşlarım ile karşılaştım..ÇOk garip bir duygu ama 25 sene olmuş ama sanki daha dün gibi hatırlıyor insan olan biteni...Sevgiler

Sema CURUK 
 04.01.2008 15:00
Cevap :
Sema Hanım; Aradan kaç yıl geçerse geçsin insanlar, eski arkadaşlarını görüp, onlarla biraraya geldiği zaman, yine eskisi gibi heyecanlanır ve mutlu olurlar. Ve kaç yaşında olursak olalım, yine o yaşlarda olmak isteriz. Sevgiler...  04.01.2008 19:34
 

Hepimizin aklından zaman zaman geçen bir özlem. Duygu dolu yazmışsın, "duygu" larını yaşayabileceğin bir yıl diliyorum; sevgiyle, maviyle.

derinmavi.. 
 02.01.2008 15:57
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Yeni yılda tüm dileklerinizin gerçek olması dileğiyle.  02.01.2008 16:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 371
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 1380
Kayıt tarihi
: 22.06.06
 
 

1982 yılında İstanbul'da doğdum. Açık Öğretim Fakültesi İşletme Lisans eğitimimi 2005 yılında tam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster