Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1337
 

Kevin Costner ve THY

Kevin Costner ve THY
 

Haberlerde görmüşsünüzdür, Kevin Costner THY 'nin reklam filminde oynamak için ülkemize gelmiş. Bu ikinci gelişiymiş. İlk gelişinde kendisini ' Kral ' gibi hissetmiş. Doğrudur! Bizim halkımız hep böyle hissettirir ülkemize gelen yabancılara, özellikle medyatik olanlara.

Costner, iddialara göre 1 milyon dolar alacakmış bu reklam filminden. O da doğrudur. Bu konuda da çok gelişmiş ülkeler bile elimize su dökemez.

Costner başına da, ön kısmında ' Ne mutlu Türküm diyene' arka kısmında da Türk bayrağı işlenmiş bir şapka takmıştı medyanın önüne çıkarken. Meğer Atatürk'ün bu sözünü okumuş ve ülkemize gelmekten ne kadar mutlu olduğunu ispatlamak için Amerika'da yaptırmış şapkayı. Bu da doğrudur. 3 gün sürecek bir reklam filmi için, güzel ve yalnız ülkemden onca doları alacak biri tabiî ki böyle bir jest yapmalıydı.

Yıllar önce Naomi geldiğinde de, neredeyse iki köye okul yapmaya yetecek miktarda bir para vermiştik. Bonkörüzdür vesselam.

Costner'i severek seyreder miyim? Yaklaşık 8 filmini seyrettim. Kurtlarla Dans ve JFK dışında bende çok da iz bırakmamıştır. Su Dünyası filminde ise bilet parama acıdığım için sonuna kadar dayanmıştım. Hiçbir zaman favori aktörüm olmamıştır. Örnekse; Robert De Niro'nun adını gördüğüm her filmi seyrederim ve hepsi de bende iz bırakır.

Sözün özü; THY ile bir kez bile uçmadığını beyan eden, ülkemize sadece iki kez gelen bir aktöre neden onca para ödendiğini merak ediyorum doğrusu. Bizim aktörlerden birini, başında ' God Bless America ' yazısı ve ABD bayrağı işlenmiş bir şapkayla düşünmek bile istemiyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

LÜTFEN AK PARTİYE OLAN DÜŞMANLIĞINIZ UĞRUNA BÖYLE MUTAVAZİ BİR AKTÖR E SAYGISIZLIK YAPMAYIN DERDİ SIF PARA OLSAYDI REKLAMDA OYNADIGI GİBİ ATATÜRK FİLİMİNDEDE OYNARDI

zehra kavut 
 15.01.2009 4:12
 

Bu emperyalistlere bunca taviz veren "dahili bedhahlar" oldukça... öyle bir tsunami bekliyor ki bizleri.. "Su Dünyası" dediniz de.. O filmi anımsıyorum galiba. Dünya'nın dörtte biri yetmemiş aç gözlü ABD'ye... suyla kaplanmış dörtte dördünü düşlemişler senaryoda. "Dünya herkesin olsun!" deyince kıyameti koparanlar, ülkeyi"dünyanın hepsi bizim olsun!" diyenlere parselleyenlere sessiz kalıyorlar! Bir yanlışlık yok mu bu işte? Çok güzel yazıydı, elinize, yüreğinize sağlık.

zelinartug 
 14.01.2009 19:20
Cevap :
Sevgideğer Zelin, takdirle okuduğum, dinlediğim bir yazar var; Yiğit Bulut. Bir konuşmasında kendisine Amerika'ya karşı nasıl bir tutum izlemeleri gerektiğini soran gençlere ' Onların ürettiği şeyleri giymeyerek, yemeyerek, içmeyerek bile karşı durabilirsiniz ' demişti. Bir de halimize bakın. Antalya'da dolaştığınızda Türkçe isimli mağazayı parmakla gösterirsiniz. Otellerin neredeyse hiçbirinin adı Türkçe değil. Oktay Sinanoğlu'nun dediği gibi, önce anadilimizden başladılar işgale. Belki de filmlerini seyretmemek bile karşı durmak olur. Açıkçası bu konuda kafam karmakarışık. Sevgiler...  14.01.2009 23:11
 

Kevin Costner senin hiç bir zaman favori aktörün olmamış ama bizimkilerin,kedisine,bir filmde Atatürk rolü oynaması tekliflerine Costner'da ''kendi ülkenizden bir aktörün oynaması daha uygun ''demiş.bakarmısın? Sevgiyle,yüreğine sağlık.

Şerife Mutlu 
 13.01.2009 22:04
Cevap :
Sevgili Şerife, aslında benim favori aktörlerim hep eski aktörler. Atatürk rolünü bence de kendi ülkemizden biri oynamalı. Onun yüceliğini gerçekten iyi bilen biri olmalı. Yoksa nasıl o ruhu canlandırabilir yabancı bir aktör? Ufuk Kesici arkadaşımın dediği gibi Ahmet Mekin bu rol için biçilmiş kaftandır. Sevgiler...  13.01.2009 22:52
 

Sevgili Aksoy, eminim televizyon haberinde Euro dediler, hatta o kadar eminim ki ben üşenmeyip o paraya kaç okul yapılır, kaç kütüphane yapılır diye hesap yapmıştım.:-) Ben bu haberi çok önemsemedim, asıl önemseyeceğim haber "Costner Müslüman oldu" haberi olacak. Ne zaman denir bilmiyorum, ama bu kadar paradan sonra din de değiştirebilir. :-) Düşünsenize apronda deve kesen Müslüman olmuş bir dünya markası... Ne reklam ama... :-))Sevgilerimle...

Haluk Seki 
 13.01.2009 20:26
Cevap :
Sevgili Seki, haklı olduğunuzdan ben de eminim. Haber kanallarından bir Hanya derken diğeri de Konya diyor çünkü:) Bugün Hürriyet'te Cengiz Semercioğlu da dolar diye yazmış. http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/10763743.asp?yazarid=105&gid=61 Sizinle aynı dili konuşuyoruz aslında. Yazımda ben de Naomi'ye verilen parayla iki köye okul yapılırdı diye yazmıştım:) Önemseyeceğiniz haber konusunda yorum yapmama hakkımı saklı tutuyorum:) Sevgiyle...  13.01.2009 22:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 261
Toplam yorum
: 2348
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2111
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

1954 Antalya doğumlu ve Antalyalı'yım. Ülkemin ve özellikle bu şehrin sevdalısıyım. Sanatın pek çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster