Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '20

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
124
 

Keyfe Keder

Keyfe kederden heder olmuşuz da haberimiz yok, öyle mi? Saygıdan yoksun özgüvenin dışavurumu kibir, ezme teşebbüslerine yenilerini eklerken güç biliyor. Üstünlük sanrısı o ki birilerine haddini bildirmek üzerine kurulu deneylerle yüklü. Kim bilir hangimiz ne vakit sınanacağız. Çoktan ezberlemiş olmamız gerekirdi.Hala dersimizi almadıksa eğer haddimiz öğretilecek.Ezbere karşı olmak tekin bir yol değil bu sebeple. Ezberle geç,çözmeye çalıştığın ne ise ne.

Alacaklılar takımı galip gelmek üzere bir araya toplanmışlar. Haksızlığın gölgesine sığınanlar hadsizlikten nemalanırlar. O gölge illa çekilecek. Sonrası ayan beyan.Mecbur yüzleşir neden sonuçla

“ Dünyanın bin bir hali vardır.” Her şeyin yolunda olduğuna dair izlem ile kabul arayan hayatlar uykuya çekilir. Zaman artık çok koşturulmayacaktır. Umursamazlıklar, boş vermişlikler, yok saymalar…başlar. Hareketler ağırlaşır. Güçlü olan bilinmezliğin getirdiklerine ve getireceklerine  şükranları sunmak üzere yürek yerindeki gediğe umutlar,özlemler, hüzünler,dilekler… akıtılır.O boşluk dolsun diye kurban ederler birbirlerini kendilerine. İyisi mi sen işine gücüne bak. Keyfe keder hallerle oyalanma.

Duyuşsal olanı anlaşılır kılmak sorumluluk ve ciddiyet ister. Sürekli çaba içinde olmak dikkat gerektirir çünkü bütünü oluşturan parçaları birleştirmek hassas bir iştir. Ruhun kurşunudur rekabet,onulmaz yaralar açar.Yenişme eylemlerinden ayılanlar yol alırken diğerleri çoktan vurulurlar.

İnsanız.Gönlün seyyar çığırtkanları iken ,yürek ağrıya kapıldığında, o düş uyandı. İyilik düşünmek,güzelliğin hatrını saymak her fırsatta, yeniden ve yeniden iyilik düşünebilecek haller giymek , güzelliği o hallerle karşılamak insandaki en yüce duygu değil midir?

Bir düş aklımı uçurdu evveli. Sanmışım meğer. Misalde bekleyen bin bir düşten biri uyandırmış yüreği.

Şimdi sevme vakti.

Hayat yaşamaya değerdir, değerini bilmeli.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 114
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Merhaba Sizleri üzerinde uğraş verdiğimiz yazı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster