Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
844
 

Keyfi yazılar / Yaramaz çocuk

Keyfi yazılar / Yaramaz çocuk
 

Bunu hatırlamıyorum. Ebeveynlerimin yalancısıyım. Galip diye bir arkadaşım vardı. Anaokuluna gönderiyorlarmış ikimizi. Gittiğimiz anaokulu da resmi bir kurumun müessesesi. Yağ satarım bal satarım diye bir oyun var; hani mendil alırsın, döner döner, birisinin arkasına bırakır sonra da kaçarsın. Ne garip bir oyun. Demek ki Galip ile bana da saçma gelmiş ki, biz oyun oynamak yerine ne yapmışız? Öğretmenin fırfır eteğinin içine girmişiz. Kadıncağız uyarmış tabii bizi ama iyi geliyomuş bize, hiç çıkmıyormuşuz eteğinin altından. Ne anlıyorsak artık o zamanlarda! Sonra ne mi oldu? Ebeveynler çağrıldı ve resmi kurum anaokulundan sapık iki çocuk sepetlendi tabii...

***

Çok canım sıkılırdı evde. Çok küçüktüm ve annem babam çalışıyordu. Oyunlar yaratırdım kendi kendime. Bunlardan birisi çuval oyunuydu. Kardeşimle, yatak çarşaflarından çuval yapar, bir odadan diğerine yarışırdık. Güp güp diye ses çıkardı haliyle. Alt komşu gelirdi, kapıyı çalardı. Annemle babam, kapıyı kimseye açmayın diye tembihlediğinden açmazdım ben de. Kapının arkasına bir tabure koyar, tabureye çıkıp delikten komşuya bakardım. Sonra da kapının arkasından kıkır kıkır gülerdik. İllet olurdu adam açmayınca. Napiim, açma dedi annemle babam kapıyı kimseye, haksız mıyım yani hah hah hah?

***

Uyku saati olurdu anaokulunda. Hep numaradan uyurdum. Hiç uyumazdım aslında, sağı solu keserdim göz ucuyla. Acaba biz uyurken ne yapıyorlar değil mi bilmek lazım?

***

En sevdiğim şeylerden birisi de kardeşimi korkutmaktı. Aslında kendim korkardım onu korkutmaya çalışırken. Hani o da aniden karşına çıkıyor ya sen onun karşısına çıkarken aniden. İşte öyle değişik bir ruh hali. Ama çok severdim böööö diye aniden ortaya çıkmayı.

***

İlkay'ların evinin arkasında boş bir arazi vardı. Misket oynamaya giderdim oraya elimde bir torba misketle. Çok güzel kemiklerim olurdu benim. Fakat İlkay hep üterdi beni. Sonra da pişkin pişkin ödünç bilye verirdi, oynamam için. Arkadaş değil miyiz versene işte beleşten. Hiç vermezdi namussuz.

***

Kankim vardı apartmanda. Dolmuşa binip bir yerlere gideceğiz ama çok para da vermek istemiyoruz. Çözüm olarak çok kalabalık dolmuşlara biniyorduk. Dolmuş kalabalık ya biz de ayakta gidiyoruz ya, adama hep bir kişilik para verirdik. Olur da şöför yakalarsa arada bir, bahanemiz hazırdı nasıl olsa ; " Abi biz ayakta gidiyoruz zaten!" Nasıl yani?!

***
Dershanenin olduğu sokağın köşesinde bir çay ocağı vardı. Biraz ileride de bir işhanı. İşhanının içinde bir megafon cihazı. Megafon cihazından arada bir işhanı içindeki dükkanlara çay kahve servisi yaptırırdım. Ne kötüyüm!!!

Güzel günlerdi beee...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

demek ki bütün çocukların doğası aynı:) ben de abimi olmadık anlarda saklanıp sürekli korkuturdum az azar yemedim babamdan alışkanlıktır bende hala korkuturum:)çuval yarışı yapardık ben ufacık olduğumdan hep en sonuncu olurdum...apartman zillerine basar kaçar, araba markalarını sökerdik koleksiyonumu annem görene kadar herşey güzeldi:) yazdıkların harika...

egedenizi111 
 26.09.2007 20:18
Cevap :
seni yaramaz seniiiii..  28.09.2007 15:29
 

hikayelerin çok hoş.:) bu gibi hikayelerin ve tabi ki başka yazıların da hep devam etsin.. hoşgeldin...

Zevzek 
 27.08.2007 3:26
Cevap :
Teşekkür ederim. Sevdim ben bu yazma işini daha bol hikayemiz olacak :))  27.08.2007 15:13
 

Yalnızca Akdenizli oluşunuzdan mı kaynaklanıyor bilemeyeceğim ama çok hoş olduğu kesin. Ben de kapı zillerini çalar kaçardım hep. Hele bir de erkek çocuklarla yaptığımız kuyunun suyunu mundar etme macerası var ki; var ötesini sen hesapla:)) Memnun oldum tanıştığımıza.

Ayrıntıda gezinmek 
 25.08.2007 18:57
Cevap :
Deniz çocukları hınzır olur biraz! Ben de memnun oldum, yazılarımı takip etmeye devam ok?:))  26.08.2007 21:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 20297
Kayıt tarihi
: 26.07.07
 
 

79 Antalya dogumlu, İTÜ Endüstri Mühendisliği okumuş, hayatı seven tam bir akdeniz adamı.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster