Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
328
 

Khan Han olsaydı.

Khan Han olsaydı.
 

Ben suçsuzum Hakim Bey!


Geçtiğimiz günlerde İMF Başkanı Dominiqe Straus Khan'ın bir otel odasında hizmetçiye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanması hepimizi şoka uğrattı. Çoğumuz "Oğlum Khan! Koskoca İMF'ye Başkan olmuşsun ama sende gram akıl yokmuş" demekten kendimizi alamadık.
İMF Başkanı Straus Khan değil de bir Türk, söz gelimi Şerafettin Han olsaydı yırttı gittiydi. Elini kolunu sallaya sallaya emniyetten çıkar, belki emniyete bile götürülmez, eskaza hakim karşısına çıksa bile serbest bırakılırdı. Üstüne üstlük Adliye merdivenlerinde demeçler verir: "İddia sahibi hizmetçiye dava açma hakkımı saklı tutuyorum" diyerek efelenirdi.
Hakim karşısındaki savunması muhtemelen iki türlü olurdu.
" Hakim Bey! Ben odamda o gün katılacağım toplantıda yapacağım konuşmamın metnini hazırlarken bu temizlikçi geldi ve odayı temizlemeye başladı. Kendisini müteaddit defalar tozları notlarımın üstüne üfürmemesi için ikaz etmeme rağmen dinlemedi, üstelik bir de ölmüş anama küfretti. Ben de o kızgınlıkla tuttum onu üfürdüm. Olay bundan ibarettir Hakim Bey. Yüce adaletinize güveniyorum."
" Hakim Bey! O gün otel lobisinde Kazım abi, Coşkun abi, Behçet abi, beeen bir iki tek attıktan sonra odalarımıza dağıldık. Odama girdiğimde bu şıllık temizliği bırakıp orama burama sürtünmeye başladı. Müteaddit defalar ikaz etmeme rağmen davetkar fiilini sürdürdü. Biz de erkeğiz tabii di mi Hakim Bey. Alkolün de etkisiyle gönüllü bir beraberlik yaşadık. Bu şıllık iş bittikten sonra " Yüz bin dolar ver, yoksa seni cümle aleme rezil ederim" diye tehdit etti. Ben de kendisini odamdan kovdum. Mesele bundan ibarettir Hakim Bey. Yüce adaletinize sığınıyorum."
Eeeee...bu samimi savunmalardan sonra hakim serbest bırakmasın da ne yapsın. Kıvrak Türk zekası diye buna derim ben.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu tip olaylar sıradan olaylar olmadığı gibi, basında servis edilme şekilleri de aynı şekildedir. Siz IMF başkanı olacaksınız, dünyanın yarısının canını sıkacaksınız, ölüme mahkum edeceksiniz, korumanız vs. olmayacak. Daha da ilginci tecavüzle suçlanacaksınız.

ilhan Aydın 
 03.07.2016 18:33
 

İMF Başkanı Straus Khan değil de Şerafettin Han olsaydı mağdure Ophelia değil Figen Han olurdu.

Mehmet Oyan 
 20.05.2011 18:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 525
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster