Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
207
 

Kıbrıs Rum Kesiminin yeni başkanı görevine başladı

“Türkiye ile yeni ilişkiye hazırız” Bu sözleri söyleyen Kıbrıs Rum Kesiminin yeni seçilen Başkanı Anastasiadis. Haydi hayırlısı diyelim, bekleyelim görelim. İlk heyecanla verilen sözlerde durulur inşallah. Önemli olan Yeşil Ada’da Kıbrıs Türk kesiminde yaşayan Türk Vatandaşlarımızın hakları güvence altına alınmalı, uygulanan haksız ve yanlı yaptırımlar kısa sürede çözülmeli.

ALINTI

Yeşil Adam, Yavru Vatan,

Zulüm, kıyım, vahşeti yaşadın,

Tüm dünya gördü işitti,         

Tarihler yazıldı adın.

Şimdi aklanma anı,

Verilen sözleri tutma zamanı,

Entrikalardan arının,

Verilen sözlere sadık kalın.

NAHİDE ÇELEBİ

Kıbrıs Rum Kesimi'nin yeni başkanı Anastasiadis yemin ederek görevine başladı.

Güney KıbrısRum kesiminin (GKRK) yeni başkanı Nikos Anastasiadis, görevine resmen başladı. Mecliste düzenlenen törenle yemin eden Anastasiadis, daha sonra yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB'ye üyeliğini desteklediklerini belirterek, ''Türkiye ile yeni dönemde yeni bir ilişkiye hazırız'' dedi. Anastasiadis, Güney Kıbrıs vatandaşlarına hizmet edeceğini taahhüdünde bulunduğuna, bu konudaki büyük sorumluluğu devraldığına değinerek, Kıbrıs sorununun doruk anlaşmaları ve Birleşmiş Milletler ‘in aldığı kararlar temelinde çözülmesi gerektiğini savundu. Kıbrıslı Türklere de seslenen Anastasiadis, onların haklarını da güvence altına alarak Kıbrıs sorununu en kısa sürede çözülmesini amaçladığını ifade etti. Anastasiadis, Güney Kıbrıs'ın AB ile olan ilişkilerine de değinerek, AB'den özel değil, adil bir muamele istediklerini söyledi. GKRK'inde aksayan sosyal yardımlara ilişkin görüşlerini de açıklayan Rum lider, aksaklıkların giderilmesi için yakın zamanda somut adımlar atılacağını kaydetti.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Öğretmenimiz Nahide Çelebi:Yer yüzünde İsrail ve Kıbrıs Rum halkı kadar inat,şeytan,geçimsiz,hak ve adaletten soyutlanmış bir millet bulunmaz.Başkanları da batsın, al birini ötekine vur,bunlar aynı iblisin canlıları.Rahmetli Denktaş'ın şoförü ve koruması çok yakın arkadaşım,Rahmetli Denktaş'ın o gençlik yıllarından son dönemlere kadar Rumların nasıl bir illet olduğunu anlatınca insan parmaklarını kemirir,Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan kardeşlerimize Allah yardım etsin..Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 04.03.2013 5:31
Cevap :
Sayın Burakgazi! Kıbrıs Rumlarının Adada yaptıkları katliamları unutmuş deyiliz.Onların yaptıkları canilik ve vahşetler kolay, kolay unutulamaz.Allah orada yaşayan Türk Kardeşlerimizin yardımcıları olsun.Teşekkür ve selam saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  04.03.2013 21:24
 

Anastasiadis'i kilise destekledi, ne demeç verirse versin, kilisenin sözünden zor çıkar. K.K.T.C' DEN SELAM VE SEVGİLER...

Göksel47 
 01.03.2013 16:08
Cevap :
Göksel Kardeşimin bu değerli yprumuna teşekkürler, selam ve sevgiler.NAHİDE çELEBİ  01.03.2013 23:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1967
Toplam yorum
: 12048
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster