Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2276
 

Kılıçdaroğlu’nu desteklerdim

Kılıçdaroğlu’nu desteklerdim
 

Memleketin şu günlerde Kemal Kılıçdaroğlu gibi isimlere ihtiyacı her zamankinden daha fazla. O bir Anadolu çocuğu. Toplum ortalamasını temsil ediyor. Tunceli Nazimiye’de doğmuştur. Bilirim oraları. Hem yokluk, hem yoksulluk görmüştür. Acılara tanıklık etmiş, gurbetlik yaşamıştır. Gerçek bir başarı öyküsüdür yaşamı. En alttan başlamış, sindire sindire tepelere yükselmiştir.

Bir süre müfettişlik yapması, ardından Bağ-kur ve SSK Genel Müdürlüğü görevlerinde pişmesi önemli bir avantajdır yöneticilik performansı bakımından. Bir süredir de siyasetin içinde olması eminim onu Türkiye’nin en iyi yetişmiş, yetkin elemanları arasına sokmuştur.

Bu açıdan bakıldığında Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ziyade Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında İstanbul kazanacak diye düşünüyorum. Her İstanbullu onda kendinden bir şeyler bulacaktır. O da kendisi gibi olan İstanbulluları çok rahat anlayabilecektir.

Kılıçdaroğlu isminin yanında örgütçü bir insanın, CHP İstanbul il başkanı Sayın Gürsel Tekin’in Belediye Meclis Başkanı Adayı, şehir planlamacısı Prof. Alper Ünlü’nün genel sekreter olarak takımda yer alması isabetli kararlardır.

Artık yönetimde geçerli olan anlayış yönetişim anlayışıdır. Kent, takım ve kentlilerle birlikte yönetilecektir.

Siyasete uzak durarak, eleştirmekle yetinerek yakındığımız konulara çözüm bulunamaz. Siyasetçilerin ve siyasetle ilgilenenlerin yeterliliği ne kadar yüksek olursa çözüme o kadar fazla yaklaşmış oluruz.

Belki bir çoğumuz şu yalın gerçeğin farkında değiliz. Yetkiyi verenler de yetkiyi alanlar da siyasetçilerdir. Siyasetçiye rağmen iyi bir bürokratı görevde tutmak neredeyse olanaksızdır.

Bu durumda Kılıçdaroğlu gibilerin kıymetini bilmek ve arkasında durmak gerekiyor. Eğer İstanbul’da yaşıyor olsaydım bütün önyargılarımı bir kenara bırakarak oyumu CHP’ye verirdim. Komşularımı, dostlarımı, kadınları ve gençleri CHP’ye oy vermeye çağırırdım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kılıçdaroğlu'nun sadece İstanbul'un değil,artık tüm Türkiye'nin umudu olması,yaklaşık bir buçuk yıl önce yazdığınız bu yazının ve Kılıçdaroğlu hakkındaki tespitlerinizin doğruluğunu kanıtlamıştır. Tebrik ederim. Bu ülkenin gerçekten de, dürüst,adil,çağdaş bir yönetime ihtiyacı var ,artık.Vatandaş olarak çektiğimiz yeter diyorum, yarınlara umutla bakmak,bu ülkenin mert,namuslu insanın hakkıdır...

Serhat Günay 
 28.06.2010 15:06
 

Toplumun içinde bulunduğu ekonomik şartları dikkate aldığımızda, Kılıçdaroğlu' nun işi zorlaşıyor. Nedeni solun söylemi olmak üzere birçok toplumsal düşünceleri şekil ve amaç değiştirerek sağın ve tutucu zihniyetlerin çıkarlarına dönüşerek kullanılmaya başlamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu' nun dürüslüğü ve duruşu kazanca dönüşe bilir. Eğer toplumun bu meziyetlere kapanmış yada kapatılmış olan, olmazsa olmaz meziyetlerin değerleri yeniden hatrılatılırsa. Etrafına toplayacaği zihniyetleri her nekadarda CHP li olursa olsun ince eleyip sık dokumak surretiyle gerçekleştirip, projelerini iyi anlatıp, uğrayacağı eleştirele aynı duruşla seçim sonuna kadar dayanabilirse, Eş dost ve tüm yakınlarının desteğini öncelikle alıp çıkıar heveslilerinin nefeslerini keserse. Kaznma şansı yüksekliğini koruyacaktır. AKPartinin duruşu belli, yaptığı ise yüzlerine halen bulaştırmaya devam ettikleri bir metrobüsle bayram yapmaya çalışmaları bir kazanç olarak görmeleri CHP ye bir fırsa olabilir. Nedeni maliyet

Bilgi Tercih 
 31.01.2009 14:19
 

Bence kılıçdaroğlu istanbulu yönetemez, yöneticilik sadece dürüstlükle olmaz. Adam yolunu zor buluyor nasıl yönetsin... Sayın kılıçdaroğlu rahmetli ecevit gibi liderlikten çok uzak bir resim çiziyor, liderlik görüntüsü yok ve ben bu adam tarafından yönetilen bir şehirde oturmak istemiyorum. Ayrıca sayın topbaş çok da güzel işler yaptı, beğenmeyen nankörlük etmiş olur, vicdana sığmaz.. Son olarak, kılıçdaroğlu geldiği takdirde batağa sürükleyecektir belediyeyi, bir türlü yapılan güzel işleri görmek istemeyen körler var, topbaş istanbula hiçbirşey yapmamıştır diyenler hep chp'lidir, işte bunlar o bahsettiğim körlerdir. Hürmetle, selamla...

su yada bu falan filan 
 30.01.2009 10:19
 

sn milletvekili, sn başkan adayı ; bu memlekete doğru, dürüst kişiler ve adam gibi politikacılar lazım . bu konuda sizi destekliyor ve tebrik ediyorum. Bu memlekette herkese sonsuza kadar görev düşer. BAŞARILAR SN. KILIÇDAROĞLU.

cumali gökçek 
 29.01.2009 12:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 841
Kayıt tarihi
: 29.12.06
 
 

Osmaniye Düziçi doğumluyum. Sınıf öğretmenliği, ilköğretim müfettişliği, il milli eğitim müdürlüğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster