Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '19

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
56
 

Kilonuzu Koruyun

Kilo kaybınızı korumak için 6 altın kural
Sonunda hedef kilonuza ulaştıysanız, tebrikler! Bunun kolay olmadığını biliyoruz, bu yüzden gerçekten arkana yaslanmalı ve başarılarınla gurur duymalısın. Maalesef, iş bitmedi. Bir diyet veya sağlık planını bıraktığınızda, özellikle de egzersiz ve form vermeyi kilo verme rutinize dahil etmediyseniz, kilo almanız kolaydır. Tüm kilo vermek için çok çalıştığınızdan, kalıcı kilo kaybı için aşağıdaki kurallara uymanızı tavsiye ediyorum.

1. Fitnessı Günlük Yaşamınıza Ekleyin
Kilo vermenize yardımcı olacak bir egzersiz planı kullandıysanız, bu daha kolay olacaktır! Düzenli olarak çalışmak, kilo alımını uzak tutmanın basit bir yoludur. Kilo alımı tamamen kalorilerle ilgili, ve egzersizde daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bunu yürüyüş gibi düşük etkili rutinler ile yapabilir veya HIIT gibi daha yüksek yoğunluklu egzersizler deneyebilirsiniz.

2. Sağlıklı Beslenmeyi Bir Yaşam Tarzı olarak yapın
Umarım, kilo verme programınız boyunca bunu yapmaya başladınız, ancak birçok diyet programı diyet sona erdiğinde başarıya ulaşamayacaksınız. Uzun süreli kilo vermenin en önemli kurallarından biri, sadece kilo verme aşamasında değil, her zaman sağlıklı seçimler yapmaktır.

3. İhtiyacınız Kaç Kalori Bilin
Herkesin vücudu farklıdır ve ihtiyacınız olan günlük kalori sayısı size özeldir. Diyet modundayken, bir eksiklik yaratmak için muhtemelen kalori alımınızı azaltmış olursunuz. Artık modda kaldığınıza göre günlük kalorilerinizi yeniden hesaplamanız gerekecek. İhtiyacınız olan kalori miktarını öğrenmek için bir telefon aplikasyonundan yararlanabilirsiniz.

4. Porsiyon Kontrolünü Unutmayın
Porsiyon kontrolü kullanmak sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kalıcı kilo kaybınızı sürdürmenize de yardımcı olur. Aşırı şekilde yemek şaşırtıcı derecede kolaydır ve porsiyon kontrolü yaparsanız günlük kalori hedefinizi geçmemiş olursunuz.

5. Su İçmeyi unutmayın...
Su içmek kilo kaybı için en yakın arkadaşınızdı ve kalıcı kilo kaybı için en önemli kurallarımızdan biri. Su, vitaminleri ve mineralleri vücuda daha ulaşılabilir kılar ve bir yemekten hemen önce bir bardak içtiyseniz daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

6. Mümkün Olduğunda Stresi Önleyin
Stresli hissettiğinizde vücudunuz, karbonhidrat aşınmasına neden olan bir hormon olan kortizol üretimini arttırır. Bu, istemeseniz bile fazla yemek yemeyi kolaylaştırabilir!
 

jale kasap, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 103
Kayıt tarihi
: 05.12.17
 
 

Yıllar boyunca spor ve sağlıklı beslenme ile ilgili öğrendiklerimi ve yaşadıklarımı, nasıl zayıfl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster