Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4938
 

Kim ne dedi

Kim ne dedi
 

Kimin ne dediği acımızı dindirmeyecek belki, kızgınlığımızı yatıştırmaya da yetmeyecek. Hele bu gece rahat yatmamıza hiç katkısı olmayacak...

Bunun dışında ki istisnalar, Müjde Ar'ın gazoz kapağını açan Bedri'yi düşünüp dursunlar bol bol! Niye mi? "Terör" konusunda yazılan Blog'larla "gazoz kapağı" hakkında yazılanların okunma oranını karşılaştırdığınız zaman toplumun "Televole programları" ile daha ilgili olduğu gerçeği yüzünüze bir şamar gibi iniyor. Bir vurdumduymazlık bır boşvermişlik var belli ki, ve en tehlikelisi...

Gazoz kapağı ile ilgilenme fırsatı bulamayan siyasiler ne demişler peki? Sırasıyla bir göz atalım.

ABD Başkanı George Bush, terör örgütü PKK'nın saldırılarının kabul edilemez olduğunu ve hemen durması gerektiğini söylemiş.
Samimi olsaydı"durması" yerine "durdurulması" demesi gerekmez miydi?

İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband da saldırıları sert dille kınadıklarını söyledi.
Kınamayı bırakıp AB nezdinde girişim yapması gerekmezmiydi?

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, savaş değil barış istediklerini anlatırken, “Sorunların barış yoluyla çözüme kavuşmasını istiyoruz. Bu bizim duruşumuzdur ve de açıktır” dedi. Bir gazetecinin Türkiye’nin teslim edilmesini istediği PKK’nın elebaşlarına ilişkin sorusu üzerine, “Biz hiçbir Kürdü Türkiye’ye teslim etmeyiz hatta bir kediyi bile” dedi.
Biz kedileri severiz bay Talabani. Köpekleri bile kabül edip beslediğimiz günler oldu. Hatta pasaport verip yurtdışına "yılın kanişi" yarışmalarında desteklediğimiz de oldu!

Barzani, "PKK liderlerinin Türkiye teslim edilmesi gerçekleşmeyecek bir hayaldir" dedi.
Türkiye'nin PKK'ya barışçıl bir plan sunması gerektiğini belirten Barzani, "Eğer PKK bu çözüme karşılık vermezse o zaman bizim gözümüzde terör örgütü olur" diye konuştu. İki taraf arasında çatışma olursa buna karışmayacaklarını vurgulayan Barzani, Kürt unsurlarına yönelik bir saldırı olursa kendilerini savunacakları açıklamasını da tekrar etti.
İşte yılanın başı.Ne kadar kifayetsiz olduğu anlaşılmıyor mu demeçlerinden?

DTP'li Ahmet Türk, Hakkari'deki hain saldırının ardından yaptığı açıklamada büyük acı çektiklerini söyledi.
Kimin için üzgünler acaba, merak ediyorum!


Bir komutan"Askerlerim bana gelerek, ’Komutanım Meclis’ten tezkere çıktı, bizim terhisimizi vermeyin. Biz arkadaşlarımızla birlikte görev yapmaya devam etmek istiyoruz’ dedi. Bu askerlerin talepleri hepimizi çok duygulandırdı. Bu ruh ve vatan sevgisi bizde hep vardı, bundan sonra da var olacak. Bunu görev yaptığımız tüm askerlerimizde görüyoruz. Bu da bizim şevkimizi artırıyor" diye konuştu.
İşte sözün bittiği an...

Genel Kurmay Başkanlığı; 21 Ekim 2007 günü saat 00.20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden topraklarımıza sızan PKK terör örgütü mensupları tarafından, Hakkari/Dağlıca'da konuşlu Piyade Taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğümüze kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunulmuştur. Çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir.Saldırıya anında misliyle karşılık verilmiş; teröristler, silahlı helikopterler tarafından görerek, mevcut ateş destek vasıtaları ile görmeyerek ateş altına alınmıştır. Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir.
Teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.
Dualarımız sizinle.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''sınır ötesi operasyon planları olduğunu'', ancak bunun ''aciliyeti bulunmadığını'' belirtti.
Kiev'de ABD Savunma Bakanı Robert Gates ile görüşen Bakan Gönül, ''Sınırı geçme planlarımız var, ancak hemen değil'' dedi.
Ne ise planınız sabırsızlıkla bekliyoruz.

Abdullah Gül: Barzani muhattabım değil...Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'deki çatışmaya ilişkin, ''Topyekün bir mücadele için milletimiz, devletimiz herkes seferber olmuştur'' dedi.
Her zaman her yerde sefere hazırız. Yeter ki siz kararlı olun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 301
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 5642
Kayıt tarihi
: 05.11.06
 
 

Söz konusu Atatürk ve Laik Cumhuriyet ise; asla tarafsız olamam! Ben; İş ve özel hayatımda Cumhur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster