Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '09

 
Kategori
Engelli Eğitimi
Okunma Sayısı
2249
 

Kim özürlü? Özür kimin kafasında

Son 10 gündür canla başla ek süre seferlerini hızlandırdık. Zaten 4 aydır gerekli gördüğümüz her makamı faks bombardımanına tutmuştuk. Bugün itibariyle yapılacak bir şeyin olmadığını söylediler.

Adı: Ömer Hızlı. Engeli: yüzde 92 spastik engelli, Görevi: Ö.S.S SINAVLARINA GİRMEK. Dilekçe verme nedeni: Ağır okuma, zorla cevap verebilmesi nedeniyle ek süre talebinde bulunma. Ben de naçizane Ömer'in öğretmeni. Azimle dışardan açık liseyi bitirdi. Yasal haklarını kullanmak istiyor ve ek süre talebinde bulunuyor. Y.Ö.K. buna cevap verme nezaketinde ne yazık ki bulunmuyor. Biz de cırmalaya cırmalaya ek süre almak istiyoruz. Bu gün başvurduğumuz kurumlar, yapılacak bir şeyin olmadığını, eğer ek süre verilirse halkımızın bunu sulandıracağını, başı ağrıyanın, dişi ağrıyanın ek süre talebinde bulunacağını, v .s, v.s... anlattılar. Demek ki; Ömer Hızlı ek süre olmaksızın sınavlara girecek.

Eğitimde fırsat eşitliği diye milyonların karşısına çıkan Y.Ö.K., Yüzde 92 özürlü Ömer HIZLI ya , ek süre verilmesi hakkında kendisine verilen koskoca devlet hastanesi kurul raporları ile de durumunu belgelemesine rağmen bu hakkı kullandırmayacak. Pes doğrusu. Diyecek bir şey bulamıyorum. Diyen varsa lütfen sınavlara kadar bize yol, yöntem göstersin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu harikulade selâmlaşma kelimesi tam olarak "merhaba" şeklinde yazılmalı. Yoksa asıl anlamından uzaklaşıyor. Engelli genç için yaptığınız mücadele takdire şayan. Tebrik ediyor, gencimize esenlik ve başarılar diliyorum. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 11.06.2010 14:33
Cevap :
Merhaba Sayın yazar, 60 'ından sonra bilgisayar öğrenen çılgın biri olarak , öyle kurslara falan gitmeden genç arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarı ile kısaltma kullanma durumunda kaldım. Benim akranlarım ne yazıkki bu makineyi kullanmayı bilmiyorlar. Kısacası yaş akranlarım yok, ama kafa akranlarım çok. Ömer , bana bilgisayarı öğreten engelli öğrencim.İşi sınavlara girmek. Bu yıl da sınavlara girdi.Süre yetmezliğinden yine istediği sonuca ulaşamadı. Şu an bıkkın ve yılgın. Bakalım 2011 sınavlarında ne yapacak?. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sağlıkla kalınız.  12.06.2010 0:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 54
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 634
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

1948 doğumluyum. Emekli öğretmenim. Halen bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster