Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
296
 

Kimbilir hangimiz için bu acı sirenler

Bazen yolda giderken, bazen evde uyurken acı bir siren sesiyle ürperir yüreğimiz. Bu duyduğumuz belki bir cankurtaran sireni belki de çaresizliklere haykırışın sesleridir. Hemen o anda; şöyle bir sevdiklerimizi düşünür, onların iyi olduğuna olan inancımızla "tanrıya "sığınarak biraz rahat bir nefes alırız. Yaşamın o önlenemez hızlı geçişi içinde kimbilir kaç kez uğurlamışızdır bu sesi kulaklarımızdan.

Hayatta her şey insanlar için değilmi? Hayatın içinden gelen; olumsuz yaşanmışlıkların bizleri fazlasıyla yıpratttığı ve kaçınılmaz sona doğru yol aldırdığını bildiğimize göre, hangimizin hangimize acı verme ve vicdansız yaklaşımda bulunabilme lüksünün olduğunu söyleyebiliriz.

"En çok sevdiğim " dediğimiz kişiye bile istemeden de olsa bazen acımasızca davrandığımız olmuyor mu? Keşkelerin yetersiz kaldığı bu çaresizlikleri yaşamadan, yaşatmadan önce sorun her ne olursa olsun, düşünce ve doğru eylemle çözüm bulunabileceğini, kabul etmeyecek kişi varmı dır dersiniz?

Bazen çocuğumuzun yaptığı bir yanlış, bazen büyüklerimizden aldığımız bir eleştiri, bazen de kendimize yaptığımız bir haksızlık. Aslında bunların her biri için yüreğimizde o acı sirenler çalmıyor mu? Biten her günün hayatımızdan bir zaman dilimini alıp götürdüğü, doğan her yeni günün de sona doğru yol aldırdığını düşünürsek; yaşanılan her saniyenin kıymetini bilmemiz gerekmez mi!

Hepimizin bir enerji parçası olduğunu düşünürsek, atmosferdeki olumlu tüm enerjileri ruhumuzla bütünleştirmeyi başardığımızda hayata bakışımız değişecek ve yaşanan olumsuzlukların üstesinden çok daha kolay gelindiğini hep birlikte göreceğiz. Dünyaya gönderiliş amacımızın; sevgi, hoşgörü ve umut çerçevesi içinde sunulduğu, ayrıca akıl mantık, sağduyu üçgeniyle beslendiği bilgisi unutulduğu zamanlarda bu siren sesleri bir uyarı niteliği taşımıyor mu!

Bazen sokakta bir çocuğun başını okşamak, bazen bir yaşlıya yardım edip hayır duası almak, bazen de gücümüz yettiğince bir fakirin karnını doyurmak gibi küçük fakat amacı büyük eylemde bulunduğumuz da yüreğimize bir ferahlık, yüzümüze bir gülümseme yerleşir. İşte bu insan olmanın bize tanıdığı bir ayrıcalıktır. Doğayı korumak, hayvanları sevmek, sahip olduklarımıza şükretmek öyle güzel bir duygu dilimidir ki etrafımızda yaşanmış ve yaşanacak tüm kötülük tablosu içindeki resimlerin bize acı vermesini engelleyecektir.

Bundan böyle o sireni her duyduğunuzda hayata ve sevdiklerinize daha sıkı sarılmanız ve hakettiğiniz kadar mutlu yaşamanız dileğimle!.............

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

izlemenizi tavsiye ediyorum o zaman , çok güzel bir film, ve sonunda dayanamadım açıkcası :) evet hayat acımasız ama yine de bazı duyguları içimizde saklamayız diye düşünüyorum. :) hayatın en çok aşındırdığı ise duygular ve romantizm ,bunlarda yok olursa insan çaresiz kalır :) ikinci bir küresel ısınma yaşanır:)

erol aslan 
 20.03.2007 11:20
 

İsmini yanlış yazmış olabilirm belki Brad Pitt' in bir filmi idi. her neyse yzınız ve düşünceleriniz için tekrar teşekkürler. Bu arada filmi izlemenizi öneririm. Ağlamadan ama :)

erol aslan 
 18.03.2007 1:00
Cevap :
Vakit bulduğumda seyredeceğim.HAYAT ÖYLE ACIMASIZKİ filmlere ağlamayalı çok oldu.Selamlar.  19.03.2007 22:23
 

black joe filmini hatırladım yazınızı okurken. herkestn uzak dursun evet, duymak istenilmeyen bir ses ama bazen de bazı şeylerin değerini bilmek için duymalımıyız acaba? teşekkürler..

erol aslan 
 17.03.2007 13:30
Cevap :
Dediğiniz filmi seyretmedim.Fakat yazınızdan benim mutlak beğeneceğim bir film olduğu izlenimi çıkardım.Duyarlılığınız ve yorumunuz için teşekkürler.HAYAT ne yazık ki o sirenleri bana hiç unutamayacağım şekilde zihnime kazıdı.  17.03.2007 18:03
 

Ne sireni duyayım ne salavat getireyim.. Ben bunları zaten yapıyorum..

Ali Gülcü 
 29.01.2007 2:31
Cevap :
Keşke bunları seçebilme şansımız olsaydı. teşekkürler.  29.01.2007 12:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

İnzivalarda ve isyanlardayım...Yaşanmış tüm olumsuzluklara rağmen hayata yenik düşmeyen, her töke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster