Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
657
 

Kimi Arıyoruz?

Kimi Arıyoruz?
 

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı I.Taş Heykel Sempozyumu kapanış konuşmasını yapıyor. ezgi umut


Tam da bir çözümleme yapıyordum, yazın katıldığım I. Taş Heykel Sempozyumundaki söyleşileri ki,
yolun * diğer* yarısı arkadaşımızdan ebe olduğum haberini aldığım. Anlaşılan o ki söyleşi çözümlemem kalacak ama ben bir fotoğraf koyup buradan dostlara selam edeyim yine de. Yakında pek yakında yazacağım orada izlediğim eşsiz sanat etkinliklerini, heykelleri ...

Ebe denir değil mi? Öylesine yazdım aslında. Celal Beyi bulmam da annesi sayesinde oldu. Yani bi mini blog toplantısında duymuştum.

Şimdi bilmecemize geçiyorum.

Kim olduğumuzu sorgulayan bloğunu okuduğumda, acaba Heidegger'in Varlık ve Zaman adlı eseri de böyle bir düşünce ile mi yazılmış dedirten yazarımız.

Pek çok konuda, kategoride yazar bloglarını. Şiir de yazar bloglarına serpiştirir, şiirsel yazılar da. Rüyalarda ve masalsı dağlarda gezinir düş gezgini olarak arasıra. Şimdi gördüm ki şiir kategorisindeki blogları bir değil bir kaç şiir kitabına sığar ancak.


Şiirlerinde alman güzeller olsa da Anadolu'dan vazgeçemez ve türküler yakar bizim ellere.

Giriş kapısında tüccar olamayacakların kesinlikle okutulması konusunda buyruk tableti bulunan bir meyvesi ile ünlenmiş bir eskizaman kentinde doğmuş sanıyorum. Öyle çıkardım.

Bizden çok gençtir ama torun sahibi olmuş, ömürlü olsunlar, sevgili eşi ile mutlu emekliliği yaşayan değerli bir arkadaşımızdır.

En çok okunan bloğu, sıkı durun, yaklaşık 2 yıl önce yazdığı eğitim kategorisindeki bloğu, acayip hit yapmış ve okunma sayısı on bini geçmiş, yirmi binlere merdiven dayamıştır.


Dedik ya ya pek çok kategoride yazar.
Tarih , eğitim, aile, felsefe, anı, edebiyat,annelergünü, haber, coğrafya, çevre bilinci ... o kadar çok bloğu vardır ki sayısı Yedi Uyurların uyuduğu yıllardan bile fazladır.

Sergilere, etkinliklere katılmayı sever, duyduklarını gördüklerini ve söyleşileri okurlarıyla paylaşır. Yaşadığı yere de bağlıdır aslında.

Fotoğraf çekmeyi de sever, çektirmeyi de, öyle çıkarsadım. Elvis Presley mi yoksa Johny Holiday miydi fotoları var onların yanında ha bir de Marlyn Monreo ile.

Yani arkadaşımız çok gezmiştir ve çok da okur anladığım kadarıyla ve bu durumda pek çok bloğu, galerisi vardır.

Ve rastlantı ile çektiği fotoğraf karelerine ben de girmişim bi ara görür gibi olmuştum bloglarında. Düşünüyorum da acaba Fransa'da müze bahçesinde miydik fotolarda yoksa, Madam'ın müzesinde mi karşılaşmışız? Ama çıkaramam. Belki de bir blog fotoğrafında varımdır. Pek uzun zaman geçmedi ama biliyorsunuz işte memleket meseleleri... kafam karışık.

Memleket ..mesele... deyince hatırladım. Siyaset blogları da vardır.


İnsanları sonsuzluğa uğurlama fobisini de, çok acı ama yaşayarak yenmiştir sevgili babasını kaybettiği zaman. Buradan rahmet dileyelim arkadaşımızın babasına ve, tüm yitirdiğimiz babalara va analara...


Tıpkı Çehov' un dediği gibi, sahnede bir tüfek varsa mutlaka patlamalıdır oyunun bir yerinde. Arkadaşımız da tüfek fotoğrafı olan bloğu, önemli bir cinayete değinir. Bir daha okunmasında yarar vardır.

Çatı üzerinde karga, saksağan cinsinden yazılan bloglara, iş oluversin çuvallar da doludoluversin cinsinden bloglara da pek iyi gözle bakmaz. Bu durumda benim börek tarifesinden bahsettiğim bloğu da kara listeye almış olabilir ama sessiz bir muhalefeti vardır.

Gerçekten okunası blogları olan arkadaşımızın bazı bloglarının ilk anda okunma oranının düşük olması günlük tartışma ve çekişmelere katılmadığının göstergesidir ama zaman içinde değer bilen okurları çeker kendine.

Anlayacağınız biraz evet biraz muhalefet yapar sessizce, ama kimseyi incittiğine şahit olmadım. Son derece duyarlı bir arkadaşımızdır.

Töre cinayetlerine, taşlarla öldürme olayı haberlerine ilk tepkiyi koyanlardandır .

çatçut Amarikalara gidenlere de deyecekleri vardır elbet.

Burada keselim isterseniz. Sevgili eşi ve arkadaşımıza mutluluk dolu bol gezmeli dingin yaşamlar dileyerek...

Ah kurallar kurallar neydi şimdi? Bilenler arasında 20 ci kişi mi? Keşke 20 kişi gerçekten okusa ne de mutlu olurum ve 20 arkadaşımız da çözüverse bilmecemi. Bakalım artık. sağlıcakla kalın.

HAYDİ ARKADAŞLAR NEREDESİNİZ ???????????

-

YANIT:

tarihi 2008 9 24


"Kimi arıyoruz?" yarışmamızda değerli şair Erdoğan Şahin Bey'i sormuştuk.
Kendisine selam, sevgi ve saygılarımızı gönderiyoruz bu sayfadan. Bol şiirli ve fotoğraflı nice bloglara...


http://blog.milliyet.com.tr/erdogansahin


Hakan Şahin, Y Kenan, Neşe Evrim , tijhal adlı arkadaşlarımız doğru yanıtlamışlardır. Aslında Çiğdem Açabey de bilmiştir ancak Erdoğan Şahin arkadaşımızın kızı olduğu için nasıl değerlendireceğimi bilemedim.

Çünkü... çünkü blogdaki fotografta da görülmekteydi arkadaşımız Erdoğan Bey, Didim I Taş Heykel Sempozyumunda, blogçu olduğumuzu bilmeden ve haliyle tanışmadan önce oluşan bir rastlantı...

Erdoğan Beyin Kızı olması Çiğdem Hanımın bu yarışmada bilmiş olma gerçeğini de değiştirmez. Şimdi ben ebe olma konusunu, yarışmada bilen bu beş arkadaşın aralarında anlaşarak karara bağlamasından yanayım. Çünkü kurallara uyamadım. 20 doğruyu beklemek çok zaman alacaktı! .

Katılan emek veren bu bilmeceye zaman ayıran ve katılamayan herkese sevgi ve saygılarımla iyi bayramlar ve tatiller diliyorum.Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlk ebe Hakan Şahin Beyin de rızası ile 41. ebeliği kabul ediyorum. Arayacağımız yazarı bu akşam sizlere tanıtacağım. Şimdiden bütün katılımcılara teşekkürler.

Kenanca 
 25.09.2008 13:56
Cevap :
Ben de teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Size kolaylıklar diliyorum. Vallahi şimdiden heyecanlanmaya başladım. Akşam bakacağım. saygılar.  25.09.2008 15:22
 

Çok titiz ve araştırmaya yönelik bir çalışma sonucunda bilmeceye dönüştürdüğünüz bilmecenin " yanıtı" olmaktan çok mutlu oldum. Sevindim. Bu sayede Milliyet Blog'da baba- kızın (Çiğdem Açabey) varlığını blog arkadaşlarım öğrenmiş oldular. Bilmeceyi bilmeye çalışan tüm blog arkadaşlarıma çok teşekkürler ederim. Size verdiğiniz emekten dolayı içtenlikle teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı iletirim. Beni sevindirdiniz. Teşekkürler ederim.

Erdoğan Şahin 
 25.09.2008 12:04
Cevap :
Ben teşekkür ederim. Gerçekten bu denli derin ve köklü şiirlerin şairi olduğunuzu en başta bilmiyordum. Sizi yazdığınız bloglar için de kutluyorum. Çiğdem Atabey ile tanışmak da zevkli okumalar demek oldu benim için. Anlatımlarda bir kusur ettiysek sorularda affınızı da rica ettiğimizi eklemeliyiz buradan. sağlıcakla.  25.09.2008 12:50
 

Hakan beye haksızlık yapıp onun önüne geçmek istemem. Tabiki ilk bilen olarak Hakan beyin hakkıdır. Söz hakkı da ondadır. Selamlar.

Kenanca 
 25.09.2008 10:33
Cevap :
keşke 2 ebeli olsa yarışma diye düşündüm. Ama olanaksızdı tabii dallanıp budaklanır toparlayamazdık sonra. Hakan Beyin kendisi dahi sizin ebeliğiniz konusunu önerdi. Bu durumda 41. biz kimi arıyoruz yarışmasının 41. ebesi Ykenan beyi kutluyorum. yarışama sorunuzu da inanın merakla bekleyeceğim. sağlıcakla diyorum.  25.09.2008 13:15
 

Çünkü benim ebeliğimde de kıl payı kaçırmıştı ve sana geçmişti ebelik, hem hazırlıklarını da yapmış, Hakan Bey de münasip görecektir...selam ve sevgilerimle...

Fatma Köse  
 25.09.2008 10:24
Cevap :
Hakan Şahin Bey yarışa birincisi olmasına karşın bir jest yaparak çok kısa ara ile ikinci gelen arkadaşımız Yusuf Kenan Beye devretti. Baştan sona gösterdiğiniz yardımlar ve ilgi için çok ama çok teşekkür ediyorum. sağlıcakla diyorum.  25.09.2008 13:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 1972
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1330
Kayıt tarihi
: 11.07.06
 
 

Edebiyatla ilgileniyorum. Ayrıca amatörce belgesel film çalışmaları yapıyorum ve kültürel etkinlikle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster