Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Kasım '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
117
 

Kimi kendinden gazlıdır. Ha bire şişirmen gerekmez

Kimi kendinden gazlıdır. Ha bire şişirmen gerekmez
 

Şöyle birine niye gaz vereceksin ki? Baksana. Her an uçmaya hazır!


Öyle adam vardır mesela... Mıymıntının teki. Kağnı gibi hareket eder. İteklemeden yola neyin çıkmaz. Ölmeyecek kadar kımıldar. Hızlı yaşama tümden düşman... Öylesi de mevcuttur ki... Her vakit hazır kıta... Kendinden ayarlı... Ara gazı istemez!

Öyle birini tanırsın ki... Yemeye üşenir. Uykuya meftun... Mecbur kalırsa çalışır. "Ah her gün tatil olsa!.." Öylesi de bulunur ki... Elinden gelse, 24 saat koşturacak. 365 gün dinlenmeden didinip, bana mısın demeyecek.

Kimi, yatmaya meraklı... Sanki bostan kurup, karpuz büyütecek yatağında! Şiştikçe bedeni... Havayla suya atacak suçu! Ne yapabilir ki! Ne yese... İçtiği yarıyor masime. Tıkınmadan obezleşmeşmenin tek örneği sanki!.. Uyurken yerine başkaları atıştırır!

Kimi de tığ gibi. Zımba misali... Boğazından geçerken yakmaya başlar lokmayı... Kendinden gazlı mübarek!.. Bi başına üretir enerjisini... Geri dönüşümlü ve doğaya uyumlu... Doğuştan enerji santrali!

Makul olan, caziptir de çoğu zaman... Savaşı var. Kıtlığı var. Deprem olur. Yangın çıkar. Kendinden gazlıyı tercih etmek daha akılcı; neme lazım!.. Derdine düşen, başkasıyla ilgilenmeyi nasıl akıl etsin?

İnsan balon değil ki şişiresin. Özünden gazlıyı tercih et de, başın ağrımasın! Dünyanın bin bir hali var; bilirsin. Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur. Yolunu kaybetmeyegör bir kere.

 

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1235
Toplam yorum
: 3507
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1708
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster