Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '19

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
36
 

Kimim, Kimsin Neyim?

Gel, dedi sen, sana dünyanın kaç bucak olduğunu anlatayım. Anlatmaya anlat da sen kimsin? Ben, dedi, senin sorularına cevap vermek için bu vakti kollayan senin aynanım. Ne, dedim? Bu dünyaya gelmek istemediğin halde neden gitmemek için uğraşırsın? dedi, hani diyordun ya kim sordu beni dünyaya gönderirken. Sen, dedi dinle sorularım cevaptır, cevaplarım ilaçtır. İç bu ilaçlar şimdi tesir etmez gün gelir, fidan gibi çıkarlar toprağın altından, ağaçların meyvesini yiyenler toprağa bakmazlar. Gör dedi, gören gözden ala içeri bir gözün var ya, kimi arkadaş seçeceğine bakarken gördüğün gözün, sen dedi kendinden sorumlusun ama başkalarına neden bakarsın? Kimden üstünlüğün var, kimin senden alçaklığı var. Neden, neden neden dedikçe öğrendiklerinle bağlayıp bir resim çıkmalı. Ne bu önyargın dedi, kendine önyargın, sevdiklerine önyargın, düşmanlarına önyargın, hepsi senden sanadır. Ne yaparsan döner seni bulur, daireler çiziyor herşey dönüyor, sen nereye dönüyorsun?

Ne kadar hiçsin, ne kadar özelsin, ne yönünle aynısın, sen nesin, kimsin, diri misin, ölü değilsen ne bileyim? Şu alemde tek olan ne var? Var mısın? Biliyorum dediklerin, bilmediklerinin ne kadarı? Peki, senin bildiklerini bilmeyen kim var? Biliyorsan bilmediğini de bil.

Konuşma dedim, sırrımız açığa çıkacak, peki sen kimsin hakikaten? Aklını görebilir misin? İşte aklını göremezsen beni de göremezsin, o varsa bende varım, belki sen benim, ama sen benden ibaret değilsin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 154
Kayıt tarihi
: 08.04.13
 
 

Anadolu kültüründeniz efendim! Merhametli ama kötülüğe karşı keskin kılıncız. İnsanı nedir insan ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster