Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
34
 

Kimimiz Betonda Açan Çiçektir

Kimi betonda açan çiçek gibidir. Ne zorluk tanır, ne engel… Ne yasak dinler, ne sınırlara sığar.Ne sonsuz kavgaları nihayetlenir, ne sayısız mücadelesi bitirilebilir. Tıpkı anasından doğduğundan beri ekmeğini taştan çıkaranlar gibi… Olmazı olur, imkansızı mümkün kılar Betonda açan çiçeğe benzeyen.

Lider ruhludur. Yenilgi tanımaz. Kanının son damlasına dek savaşır. Anca sıfırı tüketirse alt edilebilir.

 Bordo bereliler betonda açan Çiçektir mesela. Ömrünü laboratuarlarda tüketen bilim adamı ha keza.

Toplumunu olumlu yönde değiştiren, dönüştüren her tarihi kişilik, kendi yurdunun beton çiçeğidir.

Tökezleyip, çelmelenip düşen atlet, her şeye rağmen koşuyorsa… Kutsal bir Beton Çiçeği’ne dönüşür.

Hani o görme engelli sporcumuz var ya… Milli atletimiz, dağcı Necdet Turhan 5 ayrı kıtada 5 ayrı zirveye çıkan o koca yürekli adam... Kazandığı tüm başarıları, yüreğinde açıp solmak bilmeyen binlerce Beton Çiçeği’ne borçlu.

İster eşkıyayla boğuşsun , ister meydan muharebesinde çarpışsın… İster mayın temizlesin, ister dağ başında, uçurumda sürdürsün ölümle alay eden yürüyüşünü… Kim ki bunları milleti için yapar; işte o, mübarek bir beton çiçeğidir.

Mağlubiyeti kesinleşirken  pes etmeyen sporcu… Uçağı düşerken yolcuları kurtarmaya kilitli pilot… Gelecek seçimi yitirme pahasına insanına acı ilacı içiren siyasetçi… Linç edilmeyi göze alarak doğruları yazan, söyleyen aydın… Kanunları güçlüden değil, haklıdan yana yorumlayan hakim… Kariyerini bitirme pahasına yasalardan ayrılmayan bürokrat… İşin ucu kendine de değse her yanlışın sorumluluğunu alan, insiyatif kullanan yönetici; kendi kulvarlarında açmış ölümsüz beton Çiçekleridir.

İyimserliğin sembolüdür Betonda açan Çiçek.”Çıkmadık candan ümit kesilmez”’i dillendirir. Umudun Son Kalesi’dir. Bilenlere Spartacus’ü hatırlatır.

 Sonsuz yalnızlığa mahkum. Nefes aldıkça bedel ödemeye hükümlü. Her ortamın en kıymetlisiyse de… En çok gazaba uğrayan, en fazla haksızlığa muhatap olan, değeri hep en az bilinendir Beton Çiçeği.

Her dem kalbinin yolunu izler. “Dur! Yapma!” desen de sen… Adalet uğruna kelle koltukta savaşır.

jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"İyi insan" tanımı olarak algıladım bu yazınızı Cem bey, hepimizin olması gereken modelimiz, yani "Taşta açan çiçek" insan örneği gitgide azalıyor, dolayısıyla da kalanlar böyle kendisi göremese de, geç de olsa kıymeti bilinip değeri anlaşılabiliyor. elinize sağlık selamlar

Cemile Torun 
 18.12.2019 22:58
Cevap :
Yorumunuzla, düşüncelerinize değer kattığınız için teşekkür ederim Cemile Hanım. Cemce sevgilerimle...  19.12.2019 22:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1287
Toplam yorum
: 3558
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1689
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster