Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
313
 

Kimin Cumhurbaşkanı'ymış?

Kimin Cumhurbaşkanı'ymış?
 

Bekir Coşkun " ...benim Cumhurbaşkanım değil..." dediği zaman hep birlikte ayağa kalktılar.
İslamcı basın, ikinci cumhuriyetçiler, liboşlar, yalakalar hep bir ağızla Bekir Coşkun'u yerden yere vurmaya çalıştılar.
Ama son ve en etkili noktayı yine her zaman olduğu gibi en bilen, en yapan, en iyi, en devlet adamı sayın Başbakanımız koydu : "Beğenmiyorsan gidersin" buyurdu.

Türkiye'de Atatürk İlkelerine yürekten bağlı, Laik ve demokratik Cumhuriyet'i savunan herkes Cumhurbaşkanlığı "makamına" derin bir saygı duyar... Çünkü o makam Mustafa Kemal Atatürk'ün makamıdır. Çünkü o makam Cumhuriyet'in en yüce makamıdır. Çünkü o makam, önünde bayrak eğilen tek makamdır. Cumhuriyet'in gözbebeğidir.
Ama ne gariptir ki Bekir Coşkun'a saldıranların çoğu, bu Cumhuriyetle dertleri olduğunu, ilkeleriyle barışık olmadıklarını, hatta yenisinin gelmesi gerektiğini açıkça ifade eden ve 10. Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer'in görev yaptığı dönemde Cumhurbaşkanlığı'na saldırmaktan geri durmayanlardı.

Ama iş Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştirmeye gelince hepsi panter kesildiler.
Savundukları Cumhurbaşkanlığı makamımı yoksa o makamda oturan Abdullah Gül'mü? Orası ayrı bir konu tabii.

Ama bu gün baktığımızda ne görüyoruz?
Tüm ülkede tartışılan, AKP liler tarafından hazırlanıp hiç bir uzmana, yargı kurumlarına, konuyla ilgili sivil toplum örgütlerine ve muhalafete danışılmadan yangından mal kaçırır gibi çıkarılan yasayı Cumhurbaşkanı gece 01.30 da inceleme gereği bile duymadan imzaladı.

Kimin Cumhurbaşkanı dediniz?

Duyamadım da!

Tuğba bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanıyla onur duymak, ona güvenmek, ulusal onurumuza toz kondurmayan bir insanın ülkemizi temsil ettiğini bilmek... Bu güzel duygular içinde olmak tüm yurttaşlarımızın hakkı değil mi? Gerçekten kimin Cumhurbaşkanı? Cumhurbaşkanı olabilmek için neler söylemişti, kimlerle görüşmüştü, ne sözler vermişti? Tüm yurttaşları kucaklamak, siyasal partiler üstü olabilmek bu mu? Hepsi birer takiyye miymiş, yalanmıymış Daha önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde böyle bir şey görülmemişti. Gerçekten "Kimin Cumhurbaşkanı." diyorsunuz.

Mehmet Ali Başkurt 
 12.12.2007 23:38
 

Çünkü o "makam" artık işgal edilmiştir.

derinmavi.. 
 11.12.2007 16:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 64
Toplam yorum
: 321
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 607
Kayıt tarihi
: 09.03.07
 
 

Kamu ve özel sektörde geçen yıllar... Halkla ilişkiler, kalite yönetim sistemleri, kültür sanat orag..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster