Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '18

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
126
 

Kimisi Nefret ile Kimisi Aşk ile...

Kimisi Nefret ile Kimisi Aşk ile...
 

Kimisi Nefret İle Kimisi Aşk İle...


İçimizde kaybolan bir çok duyguyu bir gün yüzeye çıkarmak için çırpınıyoruz. Fakat kırgınlıklar, kızgınlıklar, küslükler hatta bazen nefret… Duyguların önünde böylesine derin engeller varken gün yüzüne çıkmaları pekte mümkün olmuyor. Ancak nefrette bir duygudur, hem de çok güzel bir duygu…

İnsanoğlu
Dünyaya geldiğimiz günden yeniden toprağa gireceğimiz güne kadar bin bir çeşit duyguyu tadıyoruz. Kimini seviyor, kimini hiç hissetmiyoruz. En çok güzel olan ve bize kendimizi iyi hissettiren duyguları yaşıyor olsak da aslında insanları birbirine çeken en belirgin duygulardan biride nefrettir.

Uzak durmaya, kaçmaya hatta yüzünü bile görmeye tahammülünüz bile yokken nefretin oluşturduğu o kopması imkansız bağ sayesinde her zaman bir araya geliyor olursunuz. Kaçamazsınız çünkü insanları birbirine kör edercesine bağlar.

Kırılmayız Aslında…
Biz insanların her zaman bir yanında ‘’ yufka yüreklilik ‘’ vardır. Doğru ya da yanlış zaman fark etmeksizin her zaman kullanmaya hazırızdır. Üstelik belkide affedilmesi imkansız durumlarda bile… Peki ya bizi bu durumlarda bekleyen o hazin duygu nedir? Kırgınlık mı?

Hayır, biz insanlar kırılmayız. Daha doğrusu kullanabileceğimiz daha uygun bir kelime olmadığı için kırgınızdır. Aslında istediğimiz tek şey uzaklaştığımızı hissettirerek yaklaşmasını sağlamaktır. Bunun adı ne aşktır ne de nefret… Bunun adı ihtiyaçtır.

Kalbinizde Hissetmekten Korktuğunuz O Tazelik
Sizi ayakta tutan, nefes aldıran hain duygudur nefret. Korkmadan, ona muhtaç olduğunuzu bildiğiniz halde kaçarak seversiniz o duyguyu… Dillendirmekten çekinseniz de size hissettirdiği o canlılık hayatta tutar sizi… Ne kadar gerilirseniz, kızarsanız o kadar var olursunuz.

Kalp o kadar tuhaf bir yaradılışa sahiptir ki aslında güzel duygulardan beslenmesi gerekirken büyük kaynağını nefretten alır. Çünkü nefrette en az aşk kadar kuvvetli bir duygudur.

Unutmayın; ‘’ en büyük aşklar nefret ile başlar ‘’.

Nefretin Aşka Dönüştüğü O Tuhaf An
Biri var ama sizi delirtecek derece de geriyor. Ondan uzak durmak, kaçmak ve mümkün olduğunca yüzünü görmek istemiyorsunuz. Peki, bu düşüncelerinizden emin misiniz? Aslında tam tersi olamaz mı? Kaçarken kovalanmak, gözlerinizi kaçırırken onun gözlerini görmek için deliriyor olamaz mısınız?

Tam da böyle bir duygu yaşatır nefret… Kaçmak istediğinizi söyleseniz de deli gibi sarılmak istersiniz, kavga etmek isterken aslında sizi susturmak için size dokunsun istersiniz, nefretin ateşi aşkın ateşinden daha büyüktür ve asla müdahale edemezsiniz. Herkesi yakıp kavuran ateşi bir gün sizinde nefretinizi aşka dönüştürebilir.

Kor Bir Alev
Bazen haykırarak bağırmak istersiniz de sizi tutan o sıkıcı şeyin ne olduğunu bulamazsınız ya, işte o sizin sakin tarafınızdır. Yanlış yapmamanız için sizi bağırmaktan alıkoyar. Oysa nefret başkadır, sizin içinizdeki heyecanı ve dizginleyemediğiniz her şeyi etrafa saçmanızı ister. Alev alev yandığınız da kül olmamanız için size yardım eder.

Bazen içinizdeki sakin tarafı unutun ve sadece nefretiniz ile hareket edin. Yok olup , eriyip gitmek istemiyorsanız kaçtığınız ne varsa korkarak saklandığınız hepsini haykırın… İster sevdiğinizi ister nefret ettiğinizi…

Kor bir alev topunun kalbinizi kül etmesine izin vermeyin.

Gözlerideki Işık
Herhangi birinden ya da bir şeyden nefret ettiğinizde o duygu delicesine yanar gözlerinizde… Dilinizde saklamaya çalışsanız da beden diliniz ve gözleriniz asla müsaade etmez. O yangın sizi de karşınızdakini de yakar, kavurur. Göz göze geldiğiniz her kimse orada eriyip kalır ve sadece sizin ona duyduğunuz sevgiyi bekler. Oysa bilmez ki sizi ve karşınızdakini ayağa kaldıracak tek şey duyduğunuz nefrettir.

Nefret, kötü bir olgu değildir. Bedeninizdeki bütün hücrelerin yenilenmesine sebep olan tek duygudur hatta…

Kimisi Aşk ile Kimisi Nefret ile
Yeryüzündeki bütün insanların sevme şekli farklıdır. Kimi kaburgaları kıracak derece sarılarak severken kimisi de şehvetle sever. Ateşi ile kavurur ve mutlaka izini bırakır. İşte, kimisi aşk ile nefret eder kimisi nefret ile aşık olur. Sonuçta bütün yollar aşka ve nefrete çıkar.

Gözlerinizi kaçırmadan baktığınız her kimse mutlaka orada ona duyduğunuz ateşi görecektir. Fakat şehvet yoksa aranızda mutlaka bir gün duman gibi tütecektir. Birine aşık olurken önce mutlaka kaçmayı deneyin.

Aşk ile nefret ile…

Kimden ve Neden ?
Nefret etmeden önce cevaplamanız gereken sorular var. Kimden nefret edeceksiniz? Neden nefret edeceksiniz? Bunları yanıtlamadan nefretinizin hiç bir anlamı olmayacaktır. Nefret edeceğiniz kişinin aşık olacağınız kişi olması gerekli ve ondan nefret etmeniz için gerçekten aşık olacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Aşık olacağı insandan neden nefret eder ki insan? Daha kuvvetli bağlanmak, onun kalbinde yanık oluşturmak için… Peki neden bu kadar kuvvetlidir nefretin bağı? Çünkü olumsuz gibi görünen her duygu çekicidir her zaman, yasaklar gibi…

Aşık Olmak Yasak Olsaydı…
Eğer evrende aşık olmak yasak olsaydı yapacağımız ilk şey nefret etmek olurdu. Oysa yasak olmadığı halde bile nefret epey yaygındır insanlık arasında… Aşık olmaktan korksak da nefret etmekten hiç bir zaman korkmadık çünkü… Her zaman nefret ederek başladık insanları sevmeye…

Yasak olan her şeyin daha cazip olması gibiydi nefret etmek bizim için, yasakları nefret ile çiğnedik.

Aşk Masumsa Nefret Şehvettir.
Masum olan her şey dikkat çekici gibi görünse de bizi ayakta tutan asıl duygu arzu ve şehvettir. Yanacak ateşte büyür insanoğlu istekleri ile…

Nefret etmek sizi sevdiklerinize daha çok bağlar, kin tutmadan sevin birbirinizi… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

insan nefret ettiği birine nasıl aşık olur..

savas barka 
 06.04.2018 7:12
Cevap :
Merhaba, İnsan zaten en çok nefret ettiğine aşık olur. En kuvvetli duygu aşk değildir çünkü, insanları birbirinden iten her zaman daha çok bağlar...  06.04.2018 11:39
 
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 67
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster