Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Kasım '07

 
Kategori
Okullar
Okunma Sayısı
309
 

Kimse buna dur demeyecek mi?

ANLATACAĞIM GİBİ OLMAYAN BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM...........

Bir öğretmen tanıyorum, otuzaltı tane pırıl pırıl öğrencisi olan. Otuzaltı tane her sabah öğretmenlerini endişeyle bekleyen. Çünkü, bu pırıl pırıl çocuklara güleryüzle söyleyecek bir GÜNAYDIN'ı olmayan. Minicik beyinlerinde hep aynı soru : ACABA ÖĞRETMENİMİZ BUGÜN SİNİRLİMİ GELECEK, YOKSA SAKİN Mİ? Gerçi hiçbir koşulda pek farketmiyor onlar için ne yaparlarsa yapsınlar, hiçbir koşulda öğretmenlerini bir türlü memnun edemiyorlar. Bu daha işin sabah faslı.

Gün içinde, çocukları aşağılamalar, silkelemeler, hakaret etmeler ve daha daha beteri tokat atma, kulaklarını çekme vesaire vesaire......Şimdi siz bana diyeceksiniz ki: YUH ARTIK BU DEVİRDE KALDI MI BÖYLE ÖĞRETMEN?
malesef var var var......

Defalarca yetkili makamlara yapılan müracatların neticesinde maalesef hiçbir sonuç alınamadı. Velilerin çoğuda birlik olmaktansa devekuşu gibi kafalarını gömmekten başka birşey yapmıyorlar. Sadece kapı önlerinde bol bol birbirlerine öğretmeni şikayet edip, öğretmeni görünce yağcılık diz boyu. Aslında bir dinleseniz en çok sıkıntıyı onun çocuğu çekmiştir.

Gidip karşısına dikilip kendi çocuğunuz adına hesap sorabiliyorsunuz, bu seferde inkar edip: Madem vurmuşum hani raporunuz nerde, beğenmiyorsan al çocuğunu başka bir okula götür diyor. Bu kadar da pişkiniz yani.


Ayrıca birde bu sınıf annesi muhabbeti var. Durmadan para toplanır bizim sınıfta. Mesela geçen yıl sonunda öğrenci başına 25 YTL para toplandı hesabı siz yapın artık. Ne olacak bu para? Efendim öğretmene yıl sonu hediyesi alınacak. Pardon ne hediyesi bu kadar paraya? Öğretmen bir gerdanlık seti beğenmiş o alınacakmış. Ne demek şimdi bu? Yahu ben anlamıyorum. Bütün yıl boyunca zaten anneler günü, öğretmenler günü vs. küpe bilezik aldık aldık taktık. BİZİM 52 yaşında ki öğretmen gelin mi oluyor ki ben ikide birde bilezik takıp takıp duruyoruz.

Fakat bütün veli toplantılarında öğretmenimiz sevgi kelebeği gibi. Hoşgörüden başka birşey yok ağzında. Karşısında 36 tane veli bu sahte masalı dinleyip çıkıyoruz toplantıdan.

KEŞKE TOPLANTIDA ANLATTIĞI SAHTE MASALDA Kİ GİBİ 1 GÜN BİLE OLSA DAVRANSA ÇOCUKLARIMIZA.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

maalesef böyle biz öğrenciyiz.uşak değil:(

Aleyna Dilmen 
 07.11.2007 18:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 540
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

35 yaşındayım. Anneyim, eşim, ev hanımıyım.  1989 yılında gazi üniversitesi işletme fakültesini..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster