Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '20

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
78
 

Kimse Kimseye Kendini Sunmaz

Geçen gün Twitter’da Cem Yılmaz ve onun kadınlarla olan ilişkisi hakkında bir tweet okudum. Altında iki yorum vardı. Bana bu yazıyı yazdıran o iki yorum. Boşver dedim, yorum yapma sus dedim kendime ama yok dayanamadım. Atılan tweetin hiçbir önemi yok inanın. Yoruma geliyorum yoruma. Bir adam tweetin altına şunu yazmış;

‘’Cem Yılmaz hangi kadını mücadele ederek elde etti acaba?’’

Buna yanıt bir kadından gelmiş, dinleyin:

‘’Kendini sunan biri için neden mücadele etsin ki?’’

Şimdi öncelikle bir kadın olarak ‘’kendini sunmak’’ diye bir ifadeyi kullandığınız için sizi kınıyorum sevgili twitter kullanıcısı, kendini sunmayan kadın. İşte ne geliyorsa başımıza bu zihniyetten dolayı geliyor.

Etkilendiği bir adamın ilgisine karşılık veren hiçbir kadın kendini sunmuş değildir. Ve eğer bir kadın olarak bu ifadeyi başka bir kadın için kullanabilecek kıvama geldiysek, erkekler ne yapsın? Onlar kadınlara olan bakış açılarını neye göre şekillendirsin? Evet dediğimizde al beni ne yaparsan yap mı diyoruz? Kendini sunmak budur. Ve hiçbir kadın hoşlandığı adama evet dediğinde bunu kastetmez.

Gelelim mücadele işine. İlişkilerde mücadele dediğimiz şey iki taraflıdır. Kadın bulunmaz Hint kumaşı mıdır da erkek onu elde etmek için mücadele etsin? Ya da erkek bulunmaz Hint kumaşı mıdır da kadın kendini ona sunsun? Bizim bir şeyleri değiştirebilmemiz için önce kafaların içinde yer etmiş bu algıyı kırmamız gerekir.  İlişkiler öyle bir duruma getirildi ki, kendisine sunulan flört teklifini ikiletmeden kabul eden kadın, basit kadın gibi görülüyor. Görülmese bile kadın içinde bu korkuyu taşıyor. Ne yazık! Sevgi kadar değerli bir duyguyu ne acı bir şekle bürüdünüz! Onu düşlerden alıp avucunuzun içinde oynayıp sıkılınca da attığınız bir oyuncak haline getirdiniz! Hâlbuki yaşayan ve yaşatan şey insandır. Kişiye sadece insan olarak bakmak yeterlidir. O aptal tabuları yıkabilmenin tek yolu kişilerin birbirini önce kadın erkek diye ayırması değil, insan olarak görmesidir.

O bir insan ve onun da duyguları var. Evet, o da senden hoşlanıyor ama basit görünmemek için, birileri ona ‘kendini sundu’ demesin diye erteliyor. Sana evet demeyi erteliyor. Ya da sana gelip flört teklifini o da edebilirdi, eğer onu böyle korkutmasalardı! Senden çok etkileniyorum diyebilirdi cesaretle. Adım atabilirdi yahu, adım atabilirdi!

Kadın değerlidir. Erkek de öyle. Kimse kimseye kendini sunmaz. Kimse kimse için mücadele etmez. Aradaki şey, istektir, arzudur, bazen bunlardan üstün olan sevgidir ve çok nadiren de olsa aşktır, aşk. İşin özü hesapsız bir şekilde sevmek ve sevilmekte gizlidir. Karşılık beklemeden çoğu zaman. O iyi olsun da bana yeter, diyebilmektir her şey. O iyi olsun da bu size yetsin.

Ve artık ne olur değişin. Dünyanın sonu geldi. Dünya yeter diyecek yakında. Buraya kadar diyecek. Vaktimiz ne kadar değerli bakar mısınız? Her an bitebilir. Bırakın artık bu kötü yakıştırmaları, aptal tabuları, çirkin eylemleri bırakın. Bir gün için sevgiyi kıskanmayı da bırakın ve işte o bir gün için sadece sevin. Hatta siz sevgi olun. Sevginin ta kendisi. Bakarsınız son anda değişir dünya.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 88
Kayıt tarihi
: 12.10.17
 
 

Flanör ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster