Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '20

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
52
 

Kınamak kolay; anlamak lazım!

İki günlük sokağa çıkma yasağı sonrası bazı vatandaşlar haklı olarak bakkal ve marketlere akın etti. Onların bu davranışını anlamak yerine sosyal medyada sürekli kınama ve hakarete varan söylemlerle karşılaşıyoruz. Ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanın doğasında vardır bu. Yani ihtiyacını karşılama ve ileriki günlere yönelik tedarikte bulunma. Üstelik şu anda yasağın uzatılması da konuşuluyor, dillendiriliyor. Burada yapılması gereken yasaktan önce vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için makul bir süre tanınmasıydı. Bari bundan sonraki yasaklarda buna dikkat edilsin.

*

Yardımın da bir mantığı olmalı…

İki tane telefonum var. Birini ben diğerini eşim kullanıyor. Şimdiye kadar bu telefonlarıma tam beş kez yardım edin diye mesaj geldi. Üçüne olumlu cevap verdim ama hala mesaj gelmeye devam ediyor. Ben buna bir anlam veremiyorum. Bunun bir mantığı olmalı. Bari aradan bir süre mesela bir ay geçtikten sonra, yeni maaş alınca isteyin… Yardımın kendisi değil bu emri vaki insanı demoralize ediyor… Lütfen biraz dikkatli olalım…

*

Her ateş yükselmesi korona değil…

Bundan birkaç gün önce bir akrabamızdan telefon geldi. Evdeki bir yaşlının ateşi çıkmış ve kusması olmuş; herkeste bir panik havası oldu. Doktor olduğum için bana danıştılar, ben de doğrusu heyecanlandım ama onlara biraz beklemelerini tavsiye ettim. Nitekim 24 saat içinde ateş normale döndü, kusma da olmadı. Böylece hepimiz rahat bir nefes aldık. Bu durumu geçici bir üşütmeye bağladık. Şu an bir sorun yok.

Bugünlük benden bu kadar.

Herkese sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.

Bugünler de geçecek. 

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

12 Nis. 20

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster