Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
382
 

Kırılsın Artık Azgınların Kalemi!

Kırılsın Artık Azgınların Kalemi!
 

Son yıllarda artan bir hızla gerek çocukların ve gerekse kadınların yaşam hakları ellerinden alınıyor. Bazı erkeklerin hayvani hislerinin kurbanı oluyorlar. Hasbelkader hayatta kalmayı başaranlar da gerçekten yaşıyor mu, yaşamıyor mu, ya da nasıl yaşıyor anlamak mümkün değil. Hiçbir empati gücü de bu olaya maruz kalanı anlamaya yetmez.

Bir sapıklık, bir sapkınlık, bir azgınlık ki bitmek bilmiyor. Boş kafaları ve dönmüş gözleriyle, elleri sürekli belli noktalarında, fırsat kolluyor toplumun yüz karaları. Ne zaman, nerede bir çocuğu ya da bir kadını hedefe koyacakları belli değil.

Bir gün Antalya’da ortaya çıkıyor, bir gün Adana’da, bir gün sokakta, bir gün onlarca çocuğun emanet edildiği bir okulda, yurtta. Bir gün bakıyorsun abi-dayı- amca, bir gün olmaz olası baba! Dur, durak bilmiyor, sadece hedefe kilitlenmiş, bekliyor.

Çırpınıyor bu ahlaksız gidiş karşısında kadın-erkek her aklı başında insan bağırıyor, duyun artık sesimizi, duyun diye.

Bazen cılız bir ses çıkıveriyor karşı çıkar gibi, bir yandan da “bir kereden bir şey olmaz” sözüyle karartıyor gönülleri.

Altı yaşındaki çocuğa nikah kıyılır fetvası verenler bilmez mi bu sorumsuz sözlerin sapıkların doymak bilmeyen pis iştahını kabartacağını?

Çocuklara yönelik istismarla ilgili konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül "Kimyasal hadım da gündeme gelecek" dedi.

Oysa 2016 yılında da gündeme gelmişti kimyasal hadım. 26 Temmuz 2016 tarih ve 29782 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Adalet Bakanlığının; Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan hükümlü olanlara uygulanacak tedavi ve diğer yükümlülükler hakkındaki yönetmelik 7.Madde (1) Tedavi, tanımda belirtilen hükümlülere yönelik olmak üzere, ayakta veya yatarak, ilaçla veya ilaçsız olarak veyahut her iki usul ile cinsel dürtünün azaltılmasına veya denetimine yönelik tedaviler ile cinsel isteğin azalmasını veya yok edilmesini sağlayan yöntemdir diye belirtilmiş.

Sayın bakan kimyasal hadım gündeme gelecek derken neyi kastediyor anlayamadım.

Neyse sonunda çok daha güçlü bir ses geldi.

Gümbür, gümbür bir ses!

Sayın Cumhurbaşkanı konuya el verdi. "Çocuklarımıza yapılan alçakça saldırılar oldu. Buna kayıtsız kalamayız. Bu durum toplumu çöküşe götürecek birer dinamit ve alçaklıktır. En ağır ceza neyse adım atılacak" dedi.

Nasıl mutlu oldum anlatamam.

Nihayet bu sorunun çözümü için içimde yeşil bir ışık yandı.

Ne olur milyonlarca ana-baba adına,

Bu vakaları yaşayan masum bedenler adına,

Söndürmeyin içimizdeki bu ışığı,

İnsanların hakkıysa güven içinde yaşamak,

Öyleyse kırın artık bu azgınların kalemini, ister kimyasalla, ister tahrayla!   21 Şubat 2018

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir çocuk,bir kadın ailesine güvenemezse kime güvenecek.En alçakça saldırılar,aile içinden oluyor.Çığlıklar atasım geliyor ama nafile.Sevgiler Ayşegül hanımcığım...

Kırlangıçlar da gittiler 
 16.10.2019 12:32
Cevap :
Ne hale geldik anlamakta zorlanıyorum. Düzelir mi acaba. Çocuklar güvende olurlar mı bir gün, kadınlar, insanlık... :( Selamlar, mutlu kalın...  18.10.2019 20:30
 

İçim titreyerek okudum gerçekten...

Kerim Korkut 
 19.09.2019 12:01
Cevap :
Teşekkür ediyorum. Selamlar, mutlu kalın.  28.09.2019 15:26
 

Merhaba Ayşegül hanım. Çok yerinde yazmış olduğunuz yazınızı canı gönülden kutlarım. Bu konular için bende naçizane yazmış, hatta idama sıcak bakarak, keşke sapıklar ya yağlı urgan da veyahutta elektrikli sandalye de can versinler diye yazmıştım, daha sonra gazetelerde hadım olmaları yönünde yazı okumuştum. Korkarım ki, sapıklara idam da kar etmeyecek! Gün geçmiyor ki, gündemde değişik tedbirler alınmaya görsün. Umarım sapıkları caydırıcı tedbirler ivedilikle alınır. Cezalar olabildiğince artmadan bu pisliklerin eylemleri bitmeyecek sanırım. Sağlıklı, huzur dolu bir hafta dileklerim ve sevgilerimle.

gülsen tunçkal 
 05.03.2018 17:13
Cevap :
Bu pisliklerin yok olması mümkün gibi görünmüyor ne yazık ki ama ne var ki azaltmak mümkün. Etkin ceza yasaları ve en dipten, en üste kadar yapılacak uygun eğitimle belleri kırılabilir. Umarım bu konuda hayal kırıklığına uğramayız...Selamlar, mutlu kalın...  07.03.2018 22:07
 

Toplumun tepkisi üzerine çok radikal tedbirler getirecekkerini söyleyen yetkililer, gündem değişince işi sulandırmaya başlamadılar mı? Umutlu olamıyorum. Selamlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 02.03.2018 16:28
Cevap :
Umarım olumlu neticelenir sulandırılmadan, siyasi malzeme yapılmadan ve çok haklısınız umutsuz olmanızda...Selamlar, mutlu kalın.  03.03.2018 23:22
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1421
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster