Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '14

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
395
 

Kırıntı Dergisi ve Sevginin Askerleri

Kırıntı Dergisi ve Sevginin Askerleri
 

 

 

 

 

Güzel sözler, sadaka yerine geçer.”

(Hadis)

 

 

 

 

Kırıntı Dergisi, belirlenen aralıklarla düzenli yayımlanan ulusal aylık bilim, kültür ve sanat dergisi… İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Eğitimci Osman Ünal

Meslektaşım Osman Ünal ile telefonlaşarak Kadıköy’de buluştuk. Yazımın da yer aldığı derginin sayısı ile son sayıdan verdiler. İnceleme ve okuma olanağım oldu.

Kuşe kapak içinde birinci hamur kaliteli kâğıdın kullanıldığının tez ayırdına varılmaktadır.  80 sayfa içerikli dergide eğitim, öğretim, kültür, sanat ve güncel yazıların renkli görüntülerle özenle yerleştirildiğini gördüm.

Uğraştaşığm İ. Gürşen Kafkas, Nesibe Müsevitoğlu, Kazım Saymalı ve Yüksel Yazıcı başlıca yazarlar olarak sayfalarda okunabilir.

***

Kartal Belediye Başkanlığı ve Kırıntı Dergisi’nin birlikteliğinde “Yazarlar okurlarıyla buluşuyor” adını verdikleri kitap günlerine ziyarete gittiğimde Osman Ünal, yakından ilgilendi. Katılan yazarlarla tanıştırdı. Programda yer almamama karşın kitaplarımla katılmamı önerdi. Kendisine teşekkür ettim.

Şair, roman yazarı, inceleme ve araştırmacı yazar Yüksel Yazıcı ile tanıştırmasının mutluluğunu yaşadım! Büyüğüm Yazıcı, Sevginin Askerleri adlı yapıtını adıma imzalayarak verme inceliğini ve özverisini gösterdiler! Sevincim bir kat daha arttı! Kendilerine teşekkür ettim. Kısa söyleşimiz sonrasında izin isteyerek ayrıldım.

Yapıtı içselleştirerek ileri tarihlerde okuyacağımı planladım. Ancak Bu özgün çalışmadan söz etmeden geçemeyeceğim. Yüksel Yazıcı’nın “Ruhsal güçlerimizi koruyan melekler Sevginin Askerleri” Kırıntı Yayıınclık ürünü… Çok renkli kapakta nitelikli kâğıda basılmış olup 260 sayfa içeriklidir.

 

Yapıtın 1. sayfasında birinci bölüm şöyle:

 

Ey aşk!

Ey ilk nurla birlikte yaratılmış sevgi!

Ey sırların sırrı güzellik! Anladık ki, her şey sensin!

Göklerden şavkıyan ışık, gönüllerde tutuşan ateş, yeşile bürünen toprak,

Yağan yağmur, esen yel, akan su…

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Sevgi düşüncesini işleyen kitap, üç bölüm olarak planlanmış, “Sunuş” yazısın sonrasında birinci bölüm gelmektedir. Sindire sindire okunmasının okura kazandıracakları yadsınamaz.

 

Dilerseniz kısaca yazarımızı tanıyalım.

 

Yüksel  YAZICI

Yüksel Yazıcı, günümüz şair ve yazarlarından olup, 1941 yılında Artvin’in Ardanuç İlçesine bağlı olan “Ovacık” Köyü’nde doğdu. 1949 yılında ailecek İstanbul’a göç eden yazar, Sanat Enstitüsü eğitimi sonrasında gemilerde tayfa olarak çalıştı. Sonraları ise yirmi yıl kadar devlet memurluğu görevinde bulundu ve bazı siyasi olaylarda yer alması nedeniyle, 12 Eylül askeri darbesiyle getirilen 1402 sayılı yasayla hakkında gizli sürgün işlemi yapılınca istifa etti.

Çok çeşitli dergiler ile gazetelerde şiir, öykü ve yazılar yazdı. “Ortadoğu” ile “Politika” gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı ve “Son Havadis” gazetesinin (1972) şiir dalındaki “Büyük Edebiyat Armağanı”nı kazandı. 1970’li yıllarda “Çağdaş Türk Şiiri” adlı bir gazete de çıkaran yazar; Gençlik Kitabevi, Uran Holding ve Üsküdar Belediyesi’nde de kültür - sanat danışmanlığı görevlerinde bulundu.

 
Bir dönem konulu sinema ile de ilgilenen Yazıcı, senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve prodüktörlük yaptı. Sonraları ise; spiritüel, ezoterik ve okültist konularıyla ilgili araştırmalarda bulundu ve bu konuları irdeleyen “Yüksek Bilinç Derneği” ile özellikle kendisinin yönettiği “Bilgelik Okulu”nu kurdu. Evli ve iki çocuğu olan yazar, halen yazın çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir.


Yüksel Yazıcı’nın yayınlanmış olan eserleri : GİTMEK ZAMANI, İKİ KUŞAK, ÖNCE VATAN, VE SESLENDİ ANADOLU, ÖLÜM VAR AYRILIK YOK, HASAT, MEHMET EMİN YURDAKUL (III. Basım), Gönüller Sultanı MEVLANA, ATATÜRK’ÜM, 100 BÜYÜK TÜRK (25 kitap), DOĞANIN DOĞAL DOKTORLARI, VAROLUŞ ve TÜRLERİN EVRİMİ, Boğaziçindeki Cennet SARIYER, İNSANIN ÖTESİ (II. Basım), BİLGELİK BİLİNCİ, 4.BOYUT, Bilimin ve Medyomların Gözüyle RÜYA YORUMLARI (II. Basım), TANRI’NIN GAZABI YOKTUR, HERKES CENNETE GİDECEK, İNANÇLAR VE RUHSAL TERİMLER SÖZLÜĞÜ

 

 

 

 

                                     İletişim:

 

                                    Osman ÜNAL

                                    KIRINTI YAYINCILIK

                                    Gsm: 0530 323 91 73

                                    www.kirintidergisi@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 665
Toplam yorum
: 472
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1368
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster