Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
30
 

Kırk Oyuncak Araba

Çocuk babasından kırmızı oyuncak araba istemiş. Baba alamamış. Acıklı bir şarkısı da yapılmış. Sonalp daha üç yaşında iken başladı oyuncak araba istemeye. Her markete gittiğimizde benim elimden tutar oyuncak arabaların olduğu reyona götürürdü. Ben de kırmazdım, her istediğinde ona bir oyuncak araba aldım. Çeşit çeşit, uzaktan kumandalı olanları da vardı. Her araba aldığımızda evde eline bir tornavida alır, kurcalar ve bozardı. Bu araba merakı ilk gençlik yıllarına kadar devam etti.

Tayin nedeniyle başka bir yere taşınmıştık. Alınan arabaları da biriktirir, hiçbirini de atmazdı. Evde eşyaları yerleştirirken tüm arabalarını raflara koydum ve saydım. Tam kırk adetti. Aradan epey bir zaman geçtikten sonra arabaların evde olmadığını fark ettim. Sanırım annesi çöpe atmıştı.

Benim hiç oyuncağım olmamıştı köyde. Kumaş artıklarından küçük bez top yapar onunla oynardık. Sonalp ısrarcı bir çocuktu. Hayır dediğimde dahi isteğinden vazgeçmezdi. Daha sonra bilgisayar oyunlarına merak sardı. Beraber internet kafelere giderdik Kitap okuma alışkanlığı olmadı. Eve bilgisayar aldıktan sonra internet bağımlısı oldu. Çok nadir ev sohbetlerine katılır, fikrini söylerdi. Sen kitap okumuyorsun, bu bilgileri nereden öğreniyorsun diye sorduğumda;'internetten öğreniyorum' dedi. Kitap okumadan öğrenilen bilgilerle sahip olunan fikirler sağlıklı olmaz aslında.

Sonalp bir haftalık üniversiteli. Kendisini uyardım giderken. 'Eğer radikal gruplara katılır, olaylara karışırsan paranı keserim' dedim. 78 kuşağı bir babayım ne de olsa. Hayat onun hayatı, yolu açık olsun.

 

jale kasap, Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selamlar Gılgamış bey. Yorumumun cevap maili henüz yeni geldi. Cevabınızı geç gördüm. Kusuruma bakmayın lütfen dönüşümle ilgili güzel temenniniz için teşekkür etmek istedim. Sağlıcakla Kalın...

Yorum Dükkanı 
 01.11.2019 23:31
Cevap :
Teşekkür ederim,başarılar dilerim.  02.11.2019 15:45
 

Hayırlı olsun Gılgamış bey...

Yorum Dükkanı 
 25.09.2019 16:00
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili yorum dükkanı,size de hayırlı olsun dönüşünüz.  25.09.2019 17:53
 

Hayırlı olsun

jale kasap 
 23.09.2019 10:39
Cevap :
Teşekkür ederim  23.09.2019 18:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 404
Toplam yorum
: 315
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 233
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster