Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
16043
 

Kırk Yaş Üstü Kadınlar

Kırk Yaş Üstü Kadınlar
 

Kırk yaş üstü Meg Ryan...


Amerikalı ünlü televizyoncu Andy Rooney diyor ki;

"40 yaşını geçmiş bir kadın asla sizi gecenin bir yarısı uyandırıp 'ne düşünüyorsun?' diye sormaz. Umurunda değildir çünkü ne düşündüğünüz.

40 yaşını aşmış bir kadın tv deki maçı seyretmek istemiyorsa, söylene söylene tv'nin karşısında yanınızda oturmaz, yapmak istediği bir şeyi yapar. Ve bu genellikle daha enteresan bir şeydir.

40 yaşını aşmış bir kadın kendini yeterince iyi tanır ve kendinden emindir. Kim olduğunu, ne olduğunu, ne istediğini ve kimden istediğini bilir.

40 yaşını aşmış çok az kadın onun hakkında ya da yaptıkları hakkında ne düşündüğünüzü önemser.

40 yaş üstü kadın çoğunlukla büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymuştur. Hayatında en son ihtiyacı olduğu şey, bir başka mızmız, devamlı söylenen, ne yapacağına karışan, yapışkan bir aşıktır.

40 yaşını aşmış kadın ağırbaşlıdır. Bir operanın ortasında ya da pahalı bir restoranda sizinle çığlık çığlığa kavga etmesi çok nadirdir. Ha tabi hak ettiyseniz, sizi vururken de hiç tereddüt etmez, sonuçlarına katlanmayı da planlayarak.

40 yaşını aşmış kadın övgüler yağdırmakta çok bonkördür, çoğu hak edilmemiş bile olsa. Çünkü takdir edilmemenin ne olduğunu iyi bilir.

40 yaşını aşmış kadın sizi bayan arkadaşlarıyla rahatlıkla tanıştıracak kadar kendine güvenir. Daha genç bir kadın, en iyi arkadaşını bile görmezlikten gelebilir, yanındaki adama güvenmediği için.

40 yaşını aşmış bir kadın kıpkırmızı bir ruj sürdüğünde bu ona çok yakışır. Ama daha genç kadınlarda böyle değildir, çiğ durur.

40 üstü kadınlar açık sözlü, doğrucu ve dürüsttürler. Onun için ne anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur. Ne kadar geri zekalı olduğunuzu bir çırpıda açık açık söyleyiverir, eğer bir geri zekalı gibi davrandıysanız.

Kadınlar yaşları ilerledikçe medyumlaşırlar. Ona günah çıkarmanıza hiç gerek yoktur. Onlar her haltınızı bilirler."


Gül Sina

gülsen tunçkal, Füsun İnci, eyllas bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mükemmel bir yazı öncelikle sizi kutlarım, 40 yaşını çoktan devirmiş olmama rağmen kendimi kala bu yaşlarda hissetmiş olmama ise seviniyorum doğrusu.. Bu yaşlar kadının en bariz kendisini tanıması ve güvendiği bir yaş. Övgüyü tüm kadınlar hak eder elbet, lakin bu yaşta ki kadınlar; neyin ne olduğunu bilen, ayakları yere sağlam basabilen olduklarından, yağ yapılan durumları gayet iyi bilirler. Velhasıl kendilerine güvenleri tamdır, sevgiler kaleminize ve size, iyi bir gece dileklerimle :)

gülsen tunçkal 
 03.12.2013 21:02
Cevap :
Sizinle tamamen aynı fikirde ve Andy Rooney'e minnettarım sevgili Gülsen Hanım:)  04.12.2013 18:19
 

Etkileyici ve doğru;Dilerim tüm 40 yaş üstü kadınlar ilerledikleri yolda heybelerini de doldurabilirler.İhtiyarlamadan yaş alabilmek için.Elinize sağlık.

Cemile Torun 
 12.11.2011 13:37
Cevap :
Çok teşekkürler Cemile Hanım. Saygı ve sevgiler.  12.11.2011 18:56
 

way be bayıldım. hatta daha fazlası. elinize saglık.sevgılerımle...

sababell 
 04.11.2011 16:49
Cevap :
Teşekkürler efendim:)  05.11.2011 16:33
 

Bence kadının tavan yaptığı, yaptıkça hayatının tadını çıkardığı bir yaşdır.))Hani gençlik ile ortayaşın buluşma noktası , ömrün yarısıdır bence..Yaşamasını bilen için çok güzel bir yaş:)))Elinize sağlık..selam ve sevgiler.))

çalıkuşu 
 22.09.2011 14:38
Cevap :
Çok teşekkür ederim sevgili Çalıkuşu. Sevgilerimle:)  22.09.2011 17:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 219
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 7442
Kayıt tarihi
: 24.05.10
 
 

22 yıl eğitimcilik yaptım. Ege'nin güzel kenti Denizli'de yaşıyorum. Evliyim ve iki kızım var. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster