Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
174
 

Kırk Yıllık Kani olur mu yani

Kırk Yıllık Kani olur mu yani
 

Bugün Blogumda sizlerle paylaşacağım konu eklediğim resim kadar iç açıcı değil ne yazık ki. Ama bari resmi güzel koyayım dedim

Atalarımız yüzyıllardır toplumdaki birçok olayı özlü sözlerle ifade etmişler. Bunlar gündelik hayatımızda sürekli aklımıza gelen ve kullandığımız sözler. Bugün bunlardan biri aklıma takıldı. Muhtemelen okuduğum bir olay bu sözü aklıma getirdi.

Atalarımız Köprüyü geçerken Ayı'ya dayı demek diye bir söz söylerler. Yani kişiler işleri olana kadar kendi düşüncelerinden farklı kişilere sanki onların düşüncelerini kabul ediyorlarmış gibi davranıp işlerini hallederler. Çevremize baktığımızda bu düşüncede çok kişiye rastlıyoruz. Gerek siyasi hayatımızda, gerek sosyal çevremizde devamlı karşımıza çıkıyorlar. Bazen farklı düşüncelerle uzun zamandır tanıdığınız bir kişi bir bakıyorsunuz tamamen değişik fikirlere sahip kişilerle birarada. Birden düşünüyorsunuz acaba hakikaten değişti mi, yoksa sadece köprü geçerken mi böyle gözüküyor. Veya aklınıza geliyor diğer farkli düşüncedeki kişiler bu kişiye nasıl güvendiler ki beraber köprü geçiyorlar.

Gene bu anlamda bir söz daha var. Hem nalına hem mıhına diye. Ne şiş Yanısın ne kebap da bu mealde sözlerden. Gerçi bütün bu sözlerin birebir aynı anlamda olduğu tartışılabilir. Ama farkındaysanız hepsi yanar döner insanlardan bahsediyor. Evet yanar döner insanlar. Ne çok varlar değilmi. Aile ortamımızda, yakın çevremizde, iş hayatımızda ve toplumumuzda her gün binlercesi şu veya bu şekilde karşımıza çıkıyorlar. Bu yanar döner kişiler her sonuçtan kendilerine pay çıkarırlar ve onlar için nemalanmak asıl hedeftir. Böyle kişilere her Dönemim Adamı diyoruz. İşin tuhafı olaylar değiştiğinde de en çabuk taraf değiştirip en fazla Ben Demedimci olurlar.

Anladığım kadarı ile bu kişilerden kurtuluşumuz yok. Ben gene de yazımı bir özlü sözle bitireceğim.

Kırk Yıllık Kani olur mu Yani. Anlayan anladı umarım. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 826
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1056
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster